komunikacja

Oceń
komunikacja - 3.0/5. Oddano 1 głosy.

Związki partnerskie determinowane przez relacje z matką

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Sposób, w jaki kobieta przechodzi ciążę, będzie miał ogromny wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Lekarze podkreślają wagę diety i zdrowego stylu życia w tym okresie. Jednak wpływ matki na rozwój dziecka na tym się nie kończy. Po urodzeniu relacja z matką może zdeterminować przyszłe zachowania dziecka i sposób budowania związku.

Prawidłowa relacja lekarz-pacjent wpływa na sukces terapii

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Z przeprowadzonych badań dotyczących przebiegu terapii osób dotkniętych przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) wynika, że ogromny wpływ na sukces leczenia ma prawidłowy kontakt lekarza z pacjentem. To właśnie lekarz może najsilniej wpłynąć na percepcję choroby przez pacjenta.

Toksyczny związek – jak go rozpoznać?

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Myśląc o toksycznych związkach od razu nasuwają się obrazy patologicznych i nieprzyjemnych scen, które mogą zmrozić krew w żyłach. Oczywiście jest to prawdziwe, bowiem o takich zachowaniach, które są wyniszczające, szkodliwe, poniżające, w których występuje przemoc i patologiczna zazdrość mówiono na początku historii tego terminu.

Style przywiązania i relacje partnerskie

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Więź rodzica i dziecka rodzi przywiązanie, które w późniejszym życiu jednostki może odegrać dużą rolę. Wpływa miedzy innymi na sposób budowania relacji z partnerem.

Dlaczego kogoś lubimy – wyznaczniki atrakcyjności interpersonalnej

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Co sprawia, że kogoś lubimy, a kogoś nie? Co wpływa na atrakcyjność interpersonalną? Na te pytania odpowie Katarzyna Jaros.

Miłość zmienną jest – 6 etapów rozwoju związku

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Miłość zmienia się nieustannie. Szaleńcze zafascynowanie przemienia się w przyjaźń, przyzwyczajenie... Poznajcie 6 etapów miłości!

Moc pierwszego wrażenia – jak powstaje i dlaczego jest tak istotne?

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Wszyscy dobrze wiemy, ze pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie w dalszej ocenie nowo poznanej osoby. ale jak dużą ono ma moc, przekonajcie się sami!

Rozmowa to podstawa – opanuj zasady efektywnej komunikacji

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Człowiek jest istotą społeczną. Dużo w jego życiu zależy od obecności drugiego człowieka. Warto więc poznać zasady dobrej komunikacji, aby relacje z innymi były źródłem powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym.

Jak rozmawiać z pacjentem – podstawy komunikacji interpersonalnej

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Rozmowa z lekarzem jest bardzo ważna częścią każdej wizyty. stanowi wstęp do podjęcia prawidłowego leczenia. Dowiedz się jak rozmawiać z pacjentem, aby leczenie było efektywne, a wizyta przyjemna.

Informacja zwrotna, czyli jak mówić o swoich odczuciach

Marek Stróżyk ponad miesiąc temu

Chcąc efektywnie się ze sobą komunikować, najpierw nauczmy się słuchać! Przestań oceniać a zacznij rozumieć drugiego.

Jak skutecznie się komunikować? Zacznij w końcu rozmawiać

Marek Stróżyk ponad miesiąc temu

Od zawsze wiadomo, że podstawą wszelkich relacji jest rozmowa. Jednak sposób komunikacji w dzisiejszych czasach wydaje się być zachwiany. Stąd wynika większość kłótni i nieporozumień. Naucz się w końcu rozmawiać z drugim człowiekiem i zobacz, gdzie popełniasz błędy.