kasza gryczana

7 zdrowotnych właściwości mleka gryczanego

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Mleko gryczane jest roślinną alternatywą dla napojów mlecznych pochodzenia zwierzęcego. Zawarte w gryce składniki odżywcze sprawiają, iż dorównuje ono, pod względem wartości odżywczej, mleku krowiemu. Poznaj zdrowotne właściwości płynące z konsumpcji mleka gryczanego.

Kasza gryczana – niepalona czy prażona? Właściwości kaszy gryczanej i przepisy

Justyna Paroń ponad miesiąc temu

Kasza gryczana ponownie wraca do łask wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie i sylwetkę. Jest ona nie tylko źródłem składników odżywczych, witamin i minerałów, ale również jest niskoenergetyczna i smaczna. Kasza ta może być stosowana jako składnik obiadów, sałatek a nawet deserów.

Białko roślinne i zwierzęce – które lepsze?

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ze względu na rolę aminokwasów dostarczanych z dietą w metabolizmie białek ustrojowych, białko pokarmowe należy obok tłuszczów i węglowodanów do głównych składników diety. Jakie źródła tego składnika odżywczego najlepiej wybierać?

5 powodów dla których warto wybrać kaszę gryczaną

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Na polskim rynku dostępnych jest wiele gatunków kasz. Wszystkie charakteryzują się innymi właściwościami. Jedną z najzdrowszych jest kasza gryczana. Dowiedz się dlaczego!

Zapiekanka z kaszą gryczaną i warzywami

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Zapiekanka z kaszą gryczaną to pomysł na pełnowartościowy i zdrowy obiad lub kolację. Smakuje świetnie zarówno zaraz po przygotowaniu, jak i następnego dnia.

Kasze, które można znaleźć na półkach sklepowych. Podział i właściwości

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Kasza to jadalne nasiona różnych zbóż. Zdrowa alternatywa ziemniaków i pyszny dodatek do wielu dań. Kasza posiada wysoką wartość odżywczą, a jako produkt z pełnego ziarna, zawiera wiele cennych składników.

Kasza gryczana – właściwości, wartości odżywcze i dietetyczne przepisy

Nie każdy przepada za jej smakiem i zapachem. Warto jednak poznać jej cenne właściwości dla zdrowia, a być może własnie to przekona Cię do wprowadzenia jej do swojej diety.