kalkulator

Wskaźnik BMI – wzór, normy. Jak obliczyć BMI?

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Wskaźniki BMI powstał właśnie po to, żeby łatwo określić, czy dla danej osoby 80 kilogramów jest prawidłową masą ciała, a kiedy jest to już nadwaga. Dzięki temu wskaźnikowi można również ocenić, czy pacjent jest odpowiednio odżywiony i w razie zbyt niskiej masy ciała odpowiednio szybko zainterweniować.

Kalkulator spalania kalorii. Czy warto z niego korzystać?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Proces odchudzania powinien opierać się na trzech najważniejszych filarach: wewnętrznej motywacji osoby odchudzającej się, odpowiedniej diecie z deficytem kalorycznym oraz wdrożeniem dodatkowej aktywności fizycznej lub zwiększeniem spontanicznej aktywności w ciągu dnia. Czy w tym procesie mogą nam pomóc kalkulatory spalania i liczenia kalorii?

Popularne aplikacje z kategorii fitness i zdrowie

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Wśród ogromnej ilości aplikacji na smartfony znajdą się również te, które pomogą utrzymać Ci dietę, przypomną o treningu, a także pomogą zrzucić zbędne kilogramy. Wybierz dla siebie najlepszą.

ABSI – poznaj nowy wskaźnik ryzyka chorób związanych z otyłością!

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Nie tylko masa, lecz proporcje naszego ciała mają znaczenie w kształtowaniu podatności na choroby cywilizacyjne! Poznaj nowy wskaźnik oceny stanu zdrowia i dowiedz się w jaki sposób go interpretować.

Wskaźniki, które warto znać i samemu obliczyć

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Dzięki odpowiednim kalkulatorom obliczysz bez problemu m.in. ilość kalorii spalanych podczas podstawowej przemiany materii, a dzięki wskaźnikowi BMI prawidłową masę ciała. Te informacje są niezbędne do ustalenia zdrowej i zbilansowanej diety.

BMI – czy dobrze wszystkim znany wskaźnik jest miarodajny?

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Popularny wskaźnik BMI - czy rzeczywiście jest skuteczny?

Bilans energetyczny i jego rodzaje. Zobacz jak prosto go obliczyć

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Prawidłowo skomponowana dieta to nie tylko ilość kalorii. Zadbaj również o odpowiednie proporcje składników odżywczych, witamin i mikroelementów.

Dzienne całkowite zapotrzebowanie kaloryczne – można je łatwo obliczyć!

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Nie ma odchudzania bez poznania swojego zapotrzebowania kalorycznego. Sprawdź jak to zrobić!