głodówka

Oceń
głodówka - 1.0/5. Oddano 1 głosy.

Głodówka 1- i 3-dniowa – efekty. Ile można schudnąć na głodówce?

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Głodówka – jeśli dobrze zaplanowana – może przynieść szereg korzyści dla osób zarówno zdrowych, jak i zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi. Czy w przypadku głodówki „więcej” oznacza „lepiej”? Zapraszamy do zapoznania się z różnymi aspektami krótko- i długotrwałych przerw w spożywaniu pokarmów.

Czym jest post? Post jakościowy, ilościowy a leczniczy

Karolina Ruszkiewicz ponad miesiąc temu

Głodówki były znane już w starożytności. Galen – lekarz Marka Aureliusza – uważał powstrzymywanie się od jedzenia za dobry sposób na oczyszczenie organizmu.

Efekty głodówki. Wychodzenie z głodówki

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Czy głodówka jest bezpieczna dla zdrowia? Jakie daje efekty oraz jak z niej wyjść?

Głodówka – lecznicza, oczyszczająca, dieta głodowa. Efekty głodówki

Marzena Kasprzak ponad miesiąc temu

Głodówka w dzisiejszych czasach stała się panaceum na wszelkie zdrowotne trudności. Według większości osób jest idealną dietą powodującą szybki spadek masy ciała. Jednak czy na pewno podejmowanie takiej restrykcji żywieniowej jest dla organizmu słuszne? Czy nigdy nie zastanawiało nas jakie mogą być konsekwencje takiej „diety cud”?

Pięć najgorszych diet, których lepiej unikać w 2017

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Koniec 2016 roku najczęściej jest czasem podsumowań wielu trendów, także tych panujących w świecie dietetyki. Z tej okazji, członkowie Brytyjskiego Stowarzyszenia Dietetyków (BDA, British Dietetic Assciaction) dokonali oceny najbardziej popularnych diet 2016 roku i wytypowali te – ich zdaniem – najmniej polecane. Jakie diety znalazły się w „najgorszej piątce” i czy słusznie zasłużyły na taką nominację?

Dieta 5:2 Mosleya – zasady, efekty oraz wybrane przepisy

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Głodówki, jako sposób na odchudzanie znane są już od dawna. Od dawna również udowodniono ich nikły wpływ na trwałą utratę masy ciała. Czy dieta świadomie wykorzystująca głodówki może być skutecznym sposobem na walkę z nadwagą?

Największa wada krótkotrwałych głodówek

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Ostatnio popularyzowane są wszelkiego rodzaju diety oczyszczające i odchudzające o bardzo niskiej podaży kalorii. Głodówki mają swoje wady i zalety, dziś poznajmy ich największą wadę.

Być jak baletnica lub modelka – dieta prowadząca do wyniszczenia

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Wiele zawodów wymaga odpowiedniej aparycji, figury i niewielkiej wagi ciała. Zaliczamy do nich między innymi baletnice i modeliki. Niestety kobiety dążąc do zmniejszenia masy ciała w rezultacie zapadają na anoreksję i bulimię. Dlaczego zatem dieta baletnicy jest tak popularna?

Ograniczenie jedzenia jako przejaw duchowości

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Samogłodzenie znane jest we wszystkich kulturach i religiach włączając w to religię starożytnych Egipcjan, judaistyczną, chrześcijańską, opisy takich przypadków znane są również w islamie czy buddyzmie. Jedyne co zmieniło się na przestrzeni wieków to kontekst historyczny i kulturowy, poziom wiedzy oraz podejście do odmowy jedzenia. Różne są również reakcje społeczne na takie praktyki.

Dieta baletnicy – zasady, efekty i jadłospis

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Pomimo tego, że wiele “diet cud” nie jest polecanych przez dietetyków oraz lekarzy, a świadomość wśród społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania rośnie, ciągle cieszą się one niesłabnącą popularnością i są powszechnie stosowane. Wszelkie informacje dotyczące zasad i rezultatów takiego sposobu żywienie znajdziemy bez problemu na forach internetowych, gdzie przede wszystkim młode dziewczyny dzielą się swoimi doświadczeniami. Jedną z takich diet jest dieta baletnicy.

Niedożywienie – mechanizmu adaptacyjne organizmu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Organizm w stanach zagrożenia, z powodu braku dostarczonych składników odżywczych, uaktywnia mechanizmy adaptacyjne do nowych warunków. Wpływa to na rozregulowanie metabolizmu, rozdrażnienie, obniżenie aktywności fizycznej organizmu i utratę chęci do życia towarzyskiego.

Głodówka – przebieg mechanizmów adaptacyjnych organizmu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Nagłe zaprzestanie dostarczania do organizmu składników odżywczych i mineralnych, potocznie zwane „głodówką” może przy dłuższym czasie trwania spowodować drastyczne w skutkach konsekwencje zdrowotne. Gdy trwa ona dłuższy czas, organizm uruchamia ciąg mechanizmów zabezpieczających przed jego całkowitym wyniszczeniem.

Alantoina składnikiem eliksiru młodości

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Czy powszechny składnik wielu kremów do pielęgnacji ciała może okazać się kluczem do długowieczności?

Świąteczna wieczerza bez wyrzutów sumienia

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Można cieszyć się wigilijną wieczerzą bez wyrzutów sumienia – dowiedz się jak.

Intermittent fasting (IF) – zasady, zalety i wady

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Osoby praktykujące „okresowe głodówki”, zazwyczaj mają mniej czasu na jedzenie. Jednak samo to określenie nie jest do końca poprawne, ponieważ głodówka kojarzy się nam z czymś nieprzyjemnym, a w tym przypadku jest dobrym narzędziem w walce o sylwetkę. Jednak metoda ta jest nieco skomplikowana i nie jest dla każdego.

Oczyszczająca dieta dr Ewy Dąbrowskiej – zasady, efekty i przepisy

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu, zwiększenie jego odporności i zrzucenie paru kilogramów. Wszystko to w jednej diecie dr. Dąbrowskiej.

6 wskazówek jak schudnąć bez efektu jo-jo

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Spędza sen z powiek wszystkim walczącym ze zbędnymi kilogramami, a jednak wciąż niewiele osób wie, na czym dokładnie polega i co należy robić, aby ustrzec się przed nim raz na zawsze. Efekt jo-jo, ponieważ o nim mowa, dotyczy wielu osób przebywających na dietach odchudzających, które chcą rozprawić się z nadprogramową tkanką tłuszczową. Okazuje się, że najlepszą receptą na niego jest zachowanie zdrowego rozsądku.

Jaki wpływ na poziom żelaza ma krótkotrwała głodówka?

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Walka z nadmiarem kilogramów za pomocą zdrowej i zbilansowanej diety jest procesem długotrwałym i wymagającym dużo cierpliwości. Niestety nie każdy ma w sobie tyle wytrwałości. Łatwiejszym sposobem jest zastosowanie krótkiej głodówki w celu zrzucenia kilku kilogramów, a po której znów można zacząć jeść „normalnie”. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie i to nie tylko ze względu na efekt jojo, na który z pewnością możemy liczyć.

Piękna sylwetka na lato. Podejmij wyzwanie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Najwyższy czas aby przygotować się na wakacyjne szaleństwo. Popraw swoje kształty przed wyjściem na plażę i olśnij wszystkich swoim wyglądem!

ADMF, czyli zasadność i efekty stosowania diety zwanej modyfikowaną głodówką

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Krótkotrwałe głodówki stają się coraz modniejszym sposobem na osiągnięcie szczupłej sylwetki. Możliwość wprowadzania do jadłospisu na jakiś określony czas ulubionych produktów i potraw, sprawia, że ADMF cieszy się dużą popularnością.