Mukowiscydoza – objawy, leczenie, dieta
Pomimo postępu medycyny mukowiscydoza wciąż pozostaje chorobą nieuleczalną, w której każdy dzień jest walką o lepsze jutro.
DNA – czy może samodzielnie neutralizować choroby genetyczne?
Według doniesień opublikowanych w serwisie „Nature Biotechnology”, u pewnych osób DNA prawdopodobnie potrafi samodzielnie neutralizować choroby genetyczne.
Genodieta, czyli dieta zgodna z DNA – założenia i badania
Dieta zgodna z materiałem genetycznym jest okrzyknięta w niektórych kręgach najbardziej spersonalizowaną dietą świata. Czy indywidualne podejście do pacjenta jest kluczem do sukcesu w walce z chorobami i nadwagą?
Agresywne zachowanie po alkoholu – winne geny!
Naukowcy z University of Helsinki przeprowadzili badania, z których wynika, że agresywne zachowanie po spożyciu alkoholu może być wynikiem mutacji genów. Badania przeprowadzone były na Finach, wśród których wspomnianą mutację posiada ponad 100 tysięcy osób.
Geny winne podatności na otyłość!
Geny wpływają na każdy aspekt ludzkiej fizjologii, rozwoju i adaptacji. Otyłość nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Postępy w dziedzinie genomiki i bioinformatyki przyczyniły się do lepszego zrozumienia jej molekularnego tła. Dzięki nowej wiedzy diagnozowanie i leczenie otyłości jest coraz skuteczniejsze!
Nowe odkrycia dotyczące prewencji chorób serca
Dieta bogata w zdrowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe może ochronić przed chorobami serca, ale czy wszystkich? Nowe badania dotyczące diety Eskimosów wskazują na większą zależność pomiędzy genetyką a dietą niż to nam się wydawało dotychczas.
Lipodystrofia – objawy, przyczyny, leczenie oraz dieta
Lipodystrofie to grupa rzadkich schorzeń polegających na zaniku tkanki tłuszczowej z warstwy podskórnej, rzadziej występuje zanik tłuszczu trzewnego. Mogą występować na całym ciele lub ograniczać się do konkretnych jego części
Programowanie płodowe – głód matki a otyłość dziecka w przyszłości
Czy wiesz, że głód kobiety w ciąży może przełożyć się na otyłość dziecka w przyszłości?
Samolubny gen – czy naszym życiem sterują geny?
Ile prawdy jest w tym, że naszym życiem sterują geny? Czy teoria Samolubnego genu znajduje potwierdzenie w życiu codziennym?
Nutrigenetyka i nutrigenomika w leczeniu chorób o podłożu żywieniowym
Nasz kod genetyczny przechowuje również informacje na temat najlepszej dla nas diety! Nutrigenetyka i nutrigenomika są dziedzinami nauki, które zajmują się tym szalenie ciekawym powiązaniem.
Fit Test – badanie, które określa genetyczne podłoże twojego sposobu odżywiania
Każdy z nas posiada inny zestaw genów, które warunkują cechy indywidualne, także sposób odżywiania.
Motywacja do wysiłku fizycznego – czy jest zależna od naszych genów?
Co sprawia, że dla jednych aktywność fizyczna to przyjemność, a inni wolą spędzać godziny przed telewizorem? Za tę zależność po części odpowiedzialne są nasze geny!
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !