emocje

Stres i aspekty żywieniowe u osób pracujących

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Zdarza się także, że po określone produkty sięgamy w momentach trudnych, stresujących, które wprowadzają w negatywny nastrój. Dzieje się tak również, gdy towarzyszy nam stres związany z pracą - w przekąskach szukamy uspokojenia.

Agresywne zachowanie po alkoholu – winne geny!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy z University of Helsinki przeprowadzili badania, z których wynika, że agresywne zachowanie po spożyciu alkoholu może być wynikiem mutacji genów. Badania przeprowadzone były na Finach, wśród których wspomnianą mutację posiada ponad 100 tysięcy osób.

Katarynka, żartowniś, uśmiechnięty morderca, czyli jak żyć z toksycznymi ludźmi?

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

W przypadku osób toksycznych, których towarzystwo nie należy do najprzyjemniejszych, wyczuwamy podskórnie ich negatywne cechy i stronimy od kontaktu z nimi. Poniżej znajdują się opisy kilku zachowań, które mogą być pomocne w dostrzeżeniu, z kim mamy do czynienia.

Agresja i perfekcjonizm – wybuchowa mieszanka prowadząca do wylewu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Kreskówkowe postaci niejednokrotnie, gdy się zdenerwują robią się czerwone, a niektórym nawet wybucha głowa. Jest to wynik zazwyczaj dużego zdenerwowania i agresywnego zachowania w stosunku do innych. Jak się okazuje bajkowe fantazje mają swoją podstawę w rzeczywistości.

Toksyczny związek – jak go rozpoznać?

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Myśląc o toksycznych związkach od razu nasuwają się obrazy patologicznych i nieprzyjemnych scen, które mogą zmrozić krew w żyłach. Oczywiście jest to prawdziwe, bowiem o takich zachowaniach, które są wyniszczające, szkodliwe, poniżające, w których występuje przemoc i patologiczna zazdrość mówiono na początku historii tego terminu.

Emocjonalny portret współczesnego człowieka

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dziś będzie o emocjach. Dlaczego? Ano dlatego, że wielu ludzi nadal nie zdaje sobie sprawy jak wielką odgrywają one rolę w jego życiu.

Techniki relaksacyjne, czyli jak osiągnąć stan odprężenia i równowagi

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Ciągle słyszy się, że relaks i odpoczynek są bardzo potrzebne, aby zachować zdrowie i sprawność psychiczną. Wiele osób podejmuje więc działania, które mają na celu polepszenie ich samopoczucia, ale także kondycji fizycznej.

Dlaczego kogoś lubimy – wyznaczniki atrakcyjności interpersonalnej

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Co sprawia, że kogoś lubimy, a kogoś nie? Co wpływa na atrakcyjność interpersonalną? Na te pytania odpowie Katarzyna Jaros.

Zdrada – rodzaje, przyczyny i sposób radzenia sobie po zdradzie

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Zdrada jest bardzo trudnym przeżyciem dla każdego i może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Zdradzają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby będące w długich, trwałych związkach, jak również ci w związkach o krótszym stażu. Tak naprawdę nie ma reguły i jednej definicji zdrady.

Otyłość i lęk – w poszukiwaniu swoich “kół ratunkowych”

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Osobom otyłym często towarzyszy lęk, który przyczynia się do pogłębienia problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi. To on sprawia, że sięgamy po niezdrowe przekąski i przerywamy diety redukcyjne.

Miłość zmienną jest – 6 etapów rozwoju związku

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Miłość zmienia się nieustannie. Szaleńcze zafascynowanie przemienia się w przyjaźń, przyzwyczajenie... Poznajcie 6 etapów miłości!

Jak kupić tylko to co potrzeba – sklepowe manipulacje

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z ilości technik i metod, jakie w stosunku do nas stosują sklepy. Trudno jest być świadomym konsumentem, gdy z każdej strony mamy do czynienia z okazjami, promocjami i edycjami limitowanymi w miejscach, w których dokonujemy zakupów. Mimo to warto zaznajomić się z tymi technikami i spróbować zmniejszyć ich oddziaływanie na nas samych.

Moc pierwszego wrażenia – jak powstaje i dlaczego jest tak istotne?

Katarzyna Jaros ponad miesiąc temu

Wszyscy dobrze wiemy, ze pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie w dalszej ocenie nowo poznanej osoby. ale jak dużą ono ma moc, przekonajcie się sami!

5 symptomów które mogą świadczyć o początku depresji

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Depresja jest chorobą często bagatelizowaną przez otoczenia, a nawet samego chorego. Ciągły smutek i zniechęcenie nie musi być objawem jesiennej chandry, a objawem groźnej choroby. Dowiedz się, jak rozpoznać depresje wcześniej, aby szybko jej przeciwdziałać.

Wpływ pracy jelit na samopoczucie

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Samopoczucie oraz nasze emocje zależne są od pracy mózgu. Jak się okazuje duży wpływ ma także praca jelit. Ich prawidłowe funkcjonowanie zapewni nam dobry humor i chęć do działania.

Neurony lustrzane – od akcji do empatii

Tomasz Starczewski ponad miesiąc temu

Poznajcie najnowsze odkrycia dotyczące neuronów lustrzanych.

Zakupoholizm – obsesyjne nabywanie przedmiotów

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Najczęstsza przypadłość dotykająca współczesne społeczeństwo konsumpcyjne.

Psychologiczny portret osoby otyłej

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Nadmiar kilogramów często nie jest jedynym problemem osoby otyłej. Poznajcie portret psychologiczny osoby, który pozwoli lepiej zrozumieć jej problemy.

Obniżony nastrój a nadmierna waga ciała

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Co było pierwsze depresja, a później nadwaga czy nadwaga wywołująca depresję? Dowiedz się, jakie są relację pomiędzy obniżonym nastrojem, a nadwagą.

Jak pokonać wampira emocjonalnego

Magdalena Piątek ponad miesiąc temu

Jeżeli masz już dość osób, które wysysają z Ciebie wszelkie chęci do działania, poznaj sposoby na zwalczanie wampirów energetycznych.