Diety zupowe

Czy dieta zupowa to dobry sposób na odchudzanie? Spożywanie przez pewien czas - najczęściej tydzień - jedynie zup, przygotowanych na bazie niskokalorycznych warzyw, pozwoli zredukować tkankę tłuszczową. Dzieje się tak, ponieważ dietetyczne zupy odchudzające wyróżniają się wyjątkowo niską kalorycznością. Tygodniowe menu bazujące wyłącznie na nich powoduje wysoki deficyt kaloryczny, w wyniku czego możliwe jest szybkie zrzucenie kilku kilogramów. Co ważne, dieta zupowa opiera się o przepisy, w których znajdują się niemal same warzywa - niewskazane jest zagęszczanie zup mąką lub innymi produktami, które zwiększyłyby kaloryczność dania. Warto jednak pamiętać, że dieta oparta na zupach dostarcza niewielu kalorii, ale także niewielu składników odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dieta zupowa – przykładowy jadłospis i przepisy

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Dieta zupowa – na czym polega? Czy jest zdrowa? Przepisy na zupy

Dieta zupowa – zasady, efekty i opinia dietetyka

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Oto kolejna propozycja z serii „dieta cud”. Czy spełni nasze oczekiwania i jakim kosztem – o tym w poniższym artykule.

Zanim rozpoczniesz dietę opartą na zupach

Czy przejście na dietę zupową wiąże się ze skutkami ubocznymi? Czy dieta oparta na zupach pozwoli cieszyć się wymarzoną sylwetką przez długi czas i czy dietetyczne zupy odchudzające można jeść w dowolnej ilości? W poniższych artykułach znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania, specjalistyczne porady dietetyka niezbędne dla każdego, kto chce wypróbować zup na odchudzanie, a także pozwalające urozmaicić dietę zupową przepisy.

Dieta zupowa - przepisy na urozmaicenie menu

 

Dieta zupowa, podobnie jak inne diety odchudzające, dla osiągnięcia optymalnych efektów wymaga ścisłego trzymania się wytycznych. Zgodnie z nimi, ze względu na wysoką zawartość kalorii oraz białka, powinno się unikać spożywania roślin strączkowych oraz warzyw zawierających skrobię. Zatem, z czego przyrządzać dietetyczne zupy odchudzające? Podczas diety zupowej warto wykorzystać przepisy m.in. na zupę:

 

  • pomidorową,
  • brokułową,
  • kapuścianą,
  • ogórkową.

 

Spożywając zupy na odchudzanie warto wykorzystywać przepisy opierające się o różnorodne warzywa. Dzięki temu dieta oparta na zupach pozwoli dostarczyć do organizmu zróżnicowanych witamin i minerałów.