dieta fodmap

Oceń
dieta fodmap - 3.0/5. Oddano 1 głosy.

Dieta na płaski brzuch – jadłospis. Dieta na płaski brzuch dla mężczyzn

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Stwierdzenie „Dieta na płaski brzuch” zazwyczaj kojarzy się z dietą mającą na celu redukcję zbędnego tłuszczu z brzucha. „Duży brzuch” jednak często może występować bez nadmiernego otłuszczenia. Jak powinna wyglądać dieta na płaski brzuch „od środka”?

SIBO – diety zalecane w zespole rozrostu bakteryjnego

Sonia Walla ponad miesiąc temu

SIBO to zespół przerostu flory bakteryjnej w obrębie jelita cienkiego dotykający nawet do 22% populacji dorosłych. Konwencjonalne leczenie oparte na celowanej antybiotykoterapii, mającej zmniejszyć liczebność bakterii kolonizujących jelito cienkie, powinno być wsparte odpowiednią dietą – najlepiej FODMAP, SCD, GAPS lub protokołem dr Siebecker. Na czym polegają te modele żywieniowe i jaka jest ich rola w leczeniu SIBO?

SIBO – zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Nierzadko okazuje się, iż syndrom ZJD mylony jest z podobnym w objawach SIBO – przerostem bakterii w obrębie jelita cienkiego. Jak prawidłowo zdiagnozować to zjawisko? Jakie są jego przyczyny i objawy. Co robić, by wyleczyć SIBO?

Dieta fodmap – etapy, produkty i przykładowy jadłospis

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Zespół jelita drażliwego (IBS) jest ciężką w leczeniu, przewlekłą chorobą jelita cienkiego i grubego, która choremu przysparza wielu problemów oraz powoduje dyskomfort w życiu codziennym. Objawia się silnymi bólami brzucha, biegunkami, zaburzeniem motoryki oraz funkcji jelit, prowadząc do uszkodzenia ich struktury. W leczeniu zespołu jelita drażliwego bardzo ważna jest dieta.