dieta eliminacyjna

Alergia krzyżowa – objawy i dieta przy alergii krzyżowej

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Alergia jest znana wszystkim i bardzo powszechna. Obecnie większość z nas wie, lub też domyśla się, iż jest uczulone na jakiś produkt. Zjawisko alergii krzyżowej jest niebezpieczne dla alergików, gdyż może pojawiać się nagle, a jej objawy mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Warto uważać szczególnie w okresie pylenia, gdyż w wyniku znacznych podobieństw w budowie poszczególnych alergenów współoddziałują one dając wzmożone objawy.

Dieta – odchudzająca, lecznicza, eliminacyjna, zdrowa

Sabina Bachleda-Szeliga ponad miesiąc temu

W internecie, telewizji, radiu jesteśmy zasypywani informacjami na temat zdrowego odżywiania, suplementów, diet odchudzających, zalet diet eliminacyjnych itd. Ale czy każda dieta jest dla nas odpowiednia? I bez żadnych konsekwencji zdrowotnych możemy wyeliminować ze swojego jadłospisu np. gluten? Jaka jest najzdrowsza metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów?

Dieta osób dorosłych z nietolerancją laktozy – produkty oraz uzupełnienie niedoborów

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Osoby z nietolerancją cukru mlecznego powinny zastosować dietę eliminacyjną, która zapobiega powstawaniu objawów wynikających z zalegania niestrawionego cukru w jelitach.

Dieta BBB w autyzmie –zasadność wyeliminowania glutenu, kazeiny oraz cukru prostego

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Dieta BBB, polecana przez specjalistów i stosowana jako element wspomagający terapię leczenia dzieci ze spektrum autyzmu, ma na celu eliminację z racji żywieniowych pokarmów będących źródłem glutenu, kazeiny oraz cukru prostego i dwucukrów.

Dieta eliminacyjna – zasady, rodzaje, zalety oraz diety w alergii pokarmowej

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Dieta eliminacyjna jest sposobem odżywiania, polecanym osobom, u których pewne produkty spożywcze wywołują niepożądaną reakcję.