cukrzyca typu 2

Oceń
cukrzyca typu 2 - 2.0/5. Oddano 1 głosy.

Cukrzyca typu II – powikłania. Jak zapobiegać cukrzycy?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

W ostatnich latach obserwuje się przerażający wzrost zachorowania na wiele chorób. Część z nich została nazwana mianem chorób cywilizacyjnych. Zaliczyć do nich można m.in. nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemię czy cukrzycę. Właśnie na tę ostatnią w 2000 roku chorowało 177 mln. Szacuje się, że liczba ta wzrośnie do 2030 roku i osiągnie wartość 366 mln. Cukrzyca prowadzi do znacznego pogorszenia jakości życia, a także szeregu powikłań skutkujących uszczerbkiem na zdrowiu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co powoduje to schorzenie i jak mu zapobiegać.

Stopa cukrzycowa – objawy, leczenie. Domowe sposoby na stopę cukrzycową

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Stopa cukrzycowa jest poważnym powikłaniem cukrzycy. W znacznym stopniu obniża jakość życia i utrudnia walkę z chorobą. Jakie są objawy i jak leczyć stopę cukrzycową?

Jak zapobiegać cukrzycy? Przyczyny cukrzycy

Monika Kubiś dietetyk kliniczny ponad miesiąc temu

Cukrzyca jest jedną z najbardziej podstępnych chorób cywilizacyjnych. Jakie są jej przyczyny oraz jak jej zapobiegać, dowiecie się z poniższego artykułu.

Jakie są objawy cukrzycy? Skórne objawy cukrzycy

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Zaburzenia gospodarki węglowodanowej rozwijają się bardzo wolno i zazwyczaj mija kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy, zanim zostaną one wykryte [1]. Rozpoznanie diabetes mellitus wymaga bowiem stwierdzenia hiperglikemii oraz typowych objawów cukrzycy, których to nasilenie uzależnione jest od rodzaju, jak również dynamiki przebiegu tej choroby. Cukrzyca jako choroba metaboliczna towarzyszyła człowiekowi od zawsze, a na przestrzeni dziejów przybrała rangę epidemii i stała się czwartą przyczyną zgonów na świecie [3].

Nigdy nie jest za późno na zmianę – metamorfoza, która odmieniła moje życie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czy otyły, łysawy facet po pięćdziesiątce może, poprzez dietę stać się facetem nadal po pięćdziesiątce wprawdzie – tyle że szczupłym?

Tapioka – właściwości, rola w diecie osób z problemami pokarmowymi, przepisy

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Perłowe kuleczki tapioki coraz częściej goszczą na półkach naszych sklepów. Zainteresowanie tym produktem jest szczególnie duże wśród osób na diecie bezglutenowej. Jakie ma zastosowanie i czy warto wprowadzić tapiokę do naszej codziennej diety?

Cukrzyca – przyczyny, rodzaje, objawy, dieta

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Cukrzyca (diabetes mellitus) jako choroba metaboliczna towarzyszyła człowiekowi od zawsze. Pierwsze wzmianki na temat tego schorzenia pochodzą z XVI wieku p.n.e. Termin mellitus z języka łacińskiego oznacza „słodzony miodem”, bowiem odnosi się do obecności cukru w moczu – pierwotnego objawu zaburzeń gospodarki węglowodanowej.

Niedożywienie u osób starszych, czyli przyczyny braku apetytu

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Świadomość żywieniowa grupy wiekowej powyżej 65 lat jest niewysoka, często występują w niej zaburzenia odżywiania, niedożywienie oraz znaczne niedobory minerałów i witamin, które wpływają na pogorszenie stanu zdrowia oraz sprawności psychomotorycznej pacjentów.

Długotrwale siedzenie najgorsze dla osób z cukrzycą typu 2

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Ciągłe siedzenie negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Najgorsze efekty widać u osób z cukrzycą typ. 2. Wystarczy krótka zmiana pozycji, aby zauważyć poprawę!

Kawa – skuteczna w walce z cukrzycą!

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Dobra wiadomość dla amatorów kawy. Duńscy naukowcy zidentyfikowali związki, dzięki którym zyskuje ona wyjątkowe właściwości i jest w stanie zapobiegać rozwojowi cukrzycy.

Cukrzyca – styl życia a poziom glukozy we krwi u diabetyka

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

Jaki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma styl życia? Z pewnością każdy dobrze o tym wie. W przypadku diabetyków waga stylu życia wzrasta dwukrotnie. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Zagrożenia które niesie ze sobą siedzący tryb życia

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Siedzący tryb życia prowadzi do otyłości. Poznajmy również inne schorzenia z nim związane.

Indeks i ładunek glikemiczny – definicja i wpływ na zdrowie

Irena Wieczorek ponad miesiąc temu

Pojęcie indeksu i ładunku glikemicznego w ostatnim czasie wzbudza coraz większe zainteresowanie i przyciąga szerokie grono osób dbających o zdrowie i sylwetkę. Co oznaczają te pojęcia i jak je wykorzystać w codziennym żywieniu by być zdrowszym?

Chrom – rola, skuteczność w leczeniu cukrzycy i redukcji apetytu

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Chrom jest niezwykle ważnym pierwiastkiem w organizmie człowieka. Najbardziej rozpowszechnione są jego właściwości odchudzające. Ile w tym prawdy? Przekonajcie się sami!

Cukrzyca, otyłość i nadciśnienie jako zagrożenia cywilizacyjne najmłodszych

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Choroby cywilizacyjne dotyczą nie tylko dorosłych. Coraz częściej zapadają na nie także dzieci. Dowiedz się, które z nich stanowią dla nich największe zagrożenie.

Cukrzyca typu 1, typu 2 oraz ciążowa - powikłania mogą być naprawdę groźne!

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Wieloletnia cukrzyca może doprowadzić do szeregu groźnych dla naszego zdrowia powikłań, które zaobserwujemy na wielu narządach wewnętrznych. Czy wiemy, co może nam grozić?

Jakie są przyczyny cukrzycy typu 1, typu 2, ciążowej oraz u dzieci?

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Cukrzyca to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, pustoszy ona organizm i pogarsza znacznie jakość życia. Lecz jakie ją jej przyczyny?