cukrzyca typu 1

Stopa cukrzycowa – objawy, leczenie. Domowe sposoby na stopę cukrzycową

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Stopa cukrzycowa jest poważnym powikłaniem cukrzycy. W znacznym stopniu obniża jakość życia i utrudnia walkę z chorobą. Jakie są objawy i jak leczyć stopę cukrzycową?

Jak zapobiegać cukrzycy? Przyczyny cukrzycy

Monika Kubiś dietetyk kliniczny ponad miesiąc temu

Cukrzyca jest jedną z najbardziej podstępnych chorób cywilizacyjnych. Jakie są jej przyczyny oraz jak jej zapobiegać, dowiecie się z poniższego artykułu.

Jakie są objawy cukrzycy? Skórne objawy cukrzycy

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Zaburzenia gospodarki węglowodanowej rozwijają się bardzo wolno i zazwyczaj mija kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy, zanim zostaną one wykryte [1]. Rozpoznanie diabetes mellitus wymaga bowiem stwierdzenia hiperglikemii oraz typowych objawów cukrzycy, których to nasilenie uzależnione jest od rodzaju, jak również dynamiki przebiegu tej choroby. Cukrzyca jako choroba metaboliczna towarzyszyła człowiekowi od zawsze, a na przestrzeni dziejów przybrała rangę epidemii i stała się czwartą przyczyną zgonów na świecie [3].

Cukrzyca typu 1 – wczesne objawy, skutki, leczenie. Poziom cukru we krwi

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Słysząc „cukrzyca” najprawdopodobniej pierwsze co nam przychodzi na myśl to obraz starszej osoby z cukrzycą typu 2. Równie poważnym problemem jest cukrzyca typu 1, która może dotyczyć 10% chorych. Jakie objawy mogą świadczyć o postępującej chorobie i czym może skutkować niezdiagnozowana cukrzyca?

Cukrzyca – przyczyny, rodzaje, objawy, dieta

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Cukrzyca (diabetes mellitus) jako choroba metaboliczna towarzyszyła człowiekowi od zawsze. Pierwsze wzmianki na temat tego schorzenia pochodzą z XVI wieku p.n.e. Termin mellitus z języka łacińskiego oznacza „słodzony miodem”, bowiem odnosi się do obecności cukru w moczu – pierwotnego objawu zaburzeń gospodarki węglowodanowej.

Wpływ cukrzycy typu I na psychikę dziecka

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Cukrzyca jako choroba przewlekła dezorganizuje, przynajmniej na początku, życie całej rodziny. Wpływa na każdą osobę i jest niewątpliwie źródłem wielu trudnych sytuacji, gdyż oddziałuje na różne sfery funkcjonowania chorego i osób w jego otoczeniu.

Cukrzyca – styl życia a poziom glukozy we krwi u diabetyka

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

Jaki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma styl życia? Z pewnością każdy dobrze o tym wie. W przypadku diabetyków waga stylu życia wzrasta dwukrotnie. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

Diabulimia – zaburzenie odżywiania u osób z cukrzycą typu I

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Cukrzycy również narażeni są na wiele zaburzeń odżywiania związanych z nadmiernym przywiązaniem do wyglądu swojego ciała. Jednym z zaburzeń jest diabulimia.

Cukrzyca, otyłość i nadciśnienie jako zagrożenia cywilizacyjne najmłodszych

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Choroby cywilizacyjne dotyczą nie tylko dorosłych. Coraz częściej zapadają na nie także dzieci. Dowiedz się, które z nich stanowią dla nich największe zagrożenie.

Cukrzyca typu 1, typu 2 oraz ciążowa - powikłania mogą być naprawdę groźne!

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Wieloletnia cukrzyca może doprowadzić do szeregu groźnych dla naszego zdrowia powikłań, które zaobserwujemy na wielu narządach wewnętrznych. Czy wiemy, co może nam grozić?

Jakie są przyczyny cukrzycy typu 1, typu 2, ciążowej oraz u dzieci?

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Cukrzyca to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, pustoszy ona organizm i pogarsza znacznie jakość życia. Lecz jakie ją jej przyczyny?