crossfit

Oceń
crossfit - 2.0/5. Oddano 3 głosy.

Crossfit powstał w 2001 roku na potrzeby policji i wojska. To wyjątkowo wymagający i przynoszący spektakularne efekty system treningowy. Można wykonywać go w domu jak i na siłowni. W wielu klubach wydzielono specjalnie na potrzeby crossfitu miejsca z rozłożonymi stacjami. Ale o co chodzi w crossficie? Przekonacie się o tym czytając artykuł: Ćwiczenia crossfit. Co to jest i co daje plan treningowy. Ostatnio cieszy się ogromna popularnością, a jego wykonywanie daje nie tylko satysfakcję z osiągniętej sylwetki, ale także z pokonania własnych granic wytrzymałościowych. Zaciekawieni? Mam nadzieje. Poniżej dowiecie się więcej o crossficie, znajdziecie również przykładowy plan treningowy dla początkujących. Zapraszamy do lektury i treningu!

Crossfitowy słownik dla begginers’ów

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Warto zapoznać się z crosffitowym slangiem. Tablica pełna nieznanych nazw, które oznaczają konkretne ćwiczenia, może bowiem nieco zbić Cię z tropu podczas pierwszego treningu.

Popularne treningi fitness – efekty, różnice i porównanie

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Zestawienie najbardziej popularnych treningów fitness. Wybierz idealny dla siebie.

7 żelaznych zasad treningu crossfit

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Poznaj najważniejsze zasady treningu crossfit.

Na czym polega crossfit

Plan treningowy crossfit składa się z krótkich serii, intensywnych ćwiczeń, pomiędzy którymi nie ma przerw. Cały trening nie zajmuje dużo czasu, jednak zmęczenie po nim porównywalne jest do przebiegnięcia półmaratonu.

Trening crossfit można wykonać praktycznie wszędzie, również w domu

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Trening crossfit w domu, zobacz czy to możliwe.

Crossfit dla początkujących. Zobacz przykładowy plan treningowy

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Crossfit nie tylko dla atletów. Zobacz plan dla początkujących.

Ćwiczenia crossfit – co to jest i co daje plan treningowy crossfit?

Karolina Gąsior ponad miesiąc temu

Ćwiczenia crossfit to nowy system treningowy, który przynosi spektakularne efekty i rozwija wszystkie zdolności motoryczne.

Jaki sprzęt jest wymagany w crossficie

Crossfit nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Ćwiczenia w nim zebrane wykorzystują głównie ciężar ciała ćwiczącego. Do niektórych mogą się przydać małe ciężarki, kattlebelle czy skakanka. W przypadku wykonywania treningu w domu, można również wykorzystać krzesło dla utrudnienia niektórych ćwiczeń. Przyda się również stoper do odmierzania czasu.

Co daje trening crossfit

Daje możliwość przełamania własnych słabości. Dzięki niemu będziecie silniejsi zarówno fizycznie jak i psychicznie. Plan treningowy crossfit pozwala na równomierne rozbudowanie sylwetki i wzmocnienie wszystkich mięśni oraz zwiększenie kondycji.