ból

Właściwości lecznicze goździków – na ból zęba, gardła, na pasożyty. Jak stosować goździki?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Goździki stosowane są w Chinach od około 2000 lat. Atutem tej przyprawy jest nie tylko smak, ale również wiele właściwości prozdrowotnych.

Olejek imbirowy – właściwości, zastosowanie, cena, jak stosować

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Olejek imbirowy może mieć zastosowanie w wielu schorzeniach. Kiedy może nam pomóc i w jaki sposób z niego korzystać?

Medyczna marihuana – właściwości, wpływ na leczenie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Medyczna marihuana może być skuteczna w leczeniu niektórych objawów chorób, jednak ogólny zachwyt nad jej potencjalnymi właściwościami i ruchy dążące do legalizacji są nad wyraz entuzjastyczne i nieproporcjonalne do udokumentowanych efektów leczniczych.

Stretching – efekty, korzyści dla treningu i życia codziennego

Ksenia Nowak ponad miesiąc temu

Każdy z Nas spotkał się z pojęciem stretchingu oraz ze stwierdzeniem, że jest on ważny zarówno w profilaktyce schorzeń kręgosłupa, jak i podczas aktywności fizycznej. Tak naprawdę jakie korzyści może dać nam jego systematyczne stosowanie? Czy w jakikolwiek sposób pomoże Nam w codziennym życiu?

Miód nostrzykowy – składniki, właściwości oraz zastosowanie

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Miód nostrzykowy – mniej popularny niż inne miody, lecz również warty uwagi ze względu na swoje właściwości zdrowotne i ciekawe walory smakowe. Dowiedzmy się jakie zastosowanie ma miód nostrzykowy.

Refluks – rodzaje, rozpoznanie, czynniki ryzyka oraz powikłania

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u gastrologa są dolegliwości związane z powracaniem treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Kiedy zjawisko to można uznać za niegroźne, a kiedy powinno stanowić podstawę do interwencji lekarskiej? Jaki wpływ na jego rozwój ma nasz styl życia i jakie niesie za sobą konsekwencje?

Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – bóle kręgosłupa

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Często po pracy czujemy się zmęczeni. To nic dziwnego w końcu był to bardzo intensywny i stresujący dzień. Coraz częściej jednak wraz ze zmęczeniem dopadają nas bóle kręgosłupa. Jak sobie z nimi radzić?

Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – bóle głowy

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Nieznośny ból głowy, który zaczyna się już w pracy i ciągnie się przez cały powrót do domu, aż w końcu jesteś zmuszony wziąć środek przeciwbólowy. Ten rodzaj bólu towarzyszy wielu zmęczonym po całym dniu pracy osobom. Jak sobie z nim radzić?

Zalecenia żywieniowe zapobiegające napadom migreny

Natalia Kuczmierczyk ponad miesiąc temu

Osoby cierpiące z powodu migrenowych bólów szukają sposobów, aby zapobiec atakom. Niestety w wielu przypadkach jest to niemożliwe, jednak warto zapoznać się z kilkoma zaleceniami żywieniowymi, które mogą zmniejszyć ilość napadów, a nawet całkowicie je zahamować.

Walcz z migreną odpowiednią dietą. Żywieniowe czynniki ryzyka migreny

Natalia Kuczmierczyk ponad miesiąc temu

Dieta może odgrywać istotną rolę w eliminacji bólów głowy u osób cierpiących na migrenę. Bardzo często czynniki dietetyczne są zaniedbywane na korzyść profilaktycznej terapii farmakologicznej.

Sok z brzozy – właściwości, zastosowanie

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Poznaj cudowne właściwości soku z brzozy. Nie tylko dla Ekomaniaków!

Hipochondria i cyberchondria – lęk o zdrowie

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Z pewnością każdy z Was zna osobę, która nadmiernie dba o swoje zdrowie, a raczej wszędzie widzi symptomy groźnej choroby. Gdzie ryje się różnica między dbałością o zdrowie a przesadą. Poznajcie objawy hipochonriii i jej nowej wirtualnej odmiany.

Choroba wrzodowa żołądka – leczenie żywieniowe, przykładowy jadłospis

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Odpowiednio skomponowana dieta może łagodzić objawy choroby wrzodowej żołądka. Poznaj kilka zasad żywieniowych, które pozwolą pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

Laghupanchamula – czyli działanie starożytnej mieszanki korzeni pięciu ziół

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Medycyna minionych epok to podwaliny dzisiejszych osiągnięć. Oto kilka przykładów wykorzystania roślin zgodnie ze starożytną, hinduską recepturą.

Hipnoza – właściwości przeciwbólowe i zastosowanie w zespole jelita drażliwego

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

„Hipnoza kliniczna jest umiejętnością, polegającą na odpowiednim stosowaniu słów i gestów, aby osiągnąć konkretne rezultaty” (dr Michael Yapko). Czy i jak dzisiejsza medycyna wykorzystuje to zjawisko?

Niesteroidowe leki przeciwzapalne – działanie, skutki uboczne, zastosowanie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Liczne choroby pozostają do tej pory nieuleczalne, lecz z walce z bólem możemy uważać się za zwycięzców. Czy powszechnie stosowane środki przeciwbólowe nie stanowią żadnego zagrożenia?

Czarci pazur. Działanie, skład, przeciwwskazania i stosowanie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Niech nie zwiedzie Cię tajemnicza nazwa. To nie jest element eliksiru magicznego lecz roślina o wielu cennych składnikach i prozdrowotnych właściwościach.

Konopia – charakterystyka i rodzaje

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Konopie są to rośliny należące do rodziny konopiowatych. Przez wielu botaników uważany za rodzaj monotypowy, wyróżniając jedynie konopie siewną (indyjską).