astma

Astma dziecięca – domowe sposoby. Zioła na astmę

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Kaszel, świszczący suchy oddech, uczucie duszności, niekiedy braku powietrza… to tylko nieliczne objawy przewlekłej choroby zapalnej dróg oddechowych – nazywanej powszechnie astmą oskrzelową. Charakterystyczna sezonowość nawrotów związana ze wzmożonym kontaktem z czynnikami drażniącymi, powoduje nadreaktywność oskrzeli prowadzącą do ujawnienia się objawów chorobowych.

Smog – przyczyny, skutki, ochrona oraz wpływ na zdrowie

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Katar, kaszel, zaczerwienione oczy – to mogą być skutki smogu. Sprawdź jak chronić się przed jego niebezpiecznymi konsekwencjami.

Astma a refluks u dzieci otyłych – mylenie objawów i zła diagnoza

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dzieci borykające się z otyłością są bardziej narażone na występowanie astmy i refluksu. Nierzadko lekarze mylą objawy refluksu z astmą co prowadzi do nieprawidłowego leczenia i nadużywania leków.

Wyślij swoje dziecko na wieś a ochronisz je przed alergiami

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Alergie można złapać w każdym momencie, tak samo jak astmę. Istnieje jednak sposób, aby wzmocnić przed nimi swoją odporność. Kluczem jest wiejski kurz! Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak!

10 produktów codziennego użytku groźnych dla twojego zdrowia

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Szkodliwe, rakotwórcze związki kryją się w przedmiotach codziennego użytku. Dowiedz się, które produkty stosowane na co dzień mogą być niebezpieczne dla twojego zdrowia.

Opuncja figowa – właściwości i zastosowanie

Justyna Maciejewska ponad miesiąc temu

Niezwykły gatunek kaktusa, który posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Pomimo że nie rośnie w naszej szerokości geograficznej możemy cieszyć się jego smakiem i właściwościami w wielu dostępnych na naszym rynku produktach.

Czarnuszka – właściwości lecznicze, skład i zastosowanie

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Czarnuszka to roślina stosowana jako przyprawa w kuchni, charakteryzująca się wieloma prozdrowotnymi właściwościami. Warto zapoznać się z jej działaniem, ponieważ może złagodzić objawy wielu schorzeń.

Czy miesiąc urodzin ma wpływ na twoje zdrowie?

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Naukowcy dowiedli, że miesiąc urodzenia ma istotny wpływ na rozwój różnych chorób! Sprawdź, na jakie dolegliwości jesteś najbardziej narażony.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne – działanie, skutki uboczne, zastosowanie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Liczne choroby pozostają do tej pory nieuleczalne, lecz z walce z bólem możemy uważać się za zwycięzców. Czy powszechnie stosowane środki przeciwbólowe nie stanowią żadnego zagrożenia?

Płynny chlorofil. Właściwości, występowanie, preparaty i skutki uboczne

Joanna Rojkowicz ponad miesiąc temu

Chlorofil jest niezbędny dla roślin i jak się okazuje bardzo ważny dla człowieka. Zobacz jaką spełnia rolę w organizmie i w jakich produktach możesz go znaleźć.

Korzystanie z sauny suchej ma wiele zalet. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Sauna sucha tzw. „sauna szwedzka” ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i oczyszczenie naszego ciała, lecz nie każdy może sobie na nią pozwolić. Przyjrzyjmy się korzyściom i przeciwwskazaniom jakie za sobą niesie.