Cenne pestki moreli, które mogą wyleczyć z raka

16 18 20

Wiele owoców warto jeść w całości. Posiadają one bowiem cenne substancje nie tylko w słodkim miąższu, ale także w skórce i pestkach. Najlepszym tego przykładem są gorzkie morele.

Lecznicze pestki moreli

O cudownych właściwościach pestek gorzkiej moreli od jakiegoś czasu jest coraz głośniej. Wszystko to za sprawą amigdaliny – witaminy B17, która się w nich znajduje. Badania nad jej właściwościami nadal trwają, jednak w niektórych ośrodkach skutecznie stosuję się witaminę B17 w terapii przeciwnowotworowej.

W swoim składzie amigdalina zawiera jednostkę cyjanku – niebezpiecznej trucizny. Aktywuje ją jednak jedynie substancja, która znajduje się w komórkach nowotworowych. Dzięki temu cyjanek unieszkodliwia tylko i wyłącznie komórki rakowe, a nie tak jak w przypadku chemioterapii, która wyniszcza cały organizm.

Oczywiście dokładne badania nad leczniczymi właściwościami amigdaliny nadal trwają. Jednak nie od dziś wiemy, że niektóre naturalne produkty wykazują właściwości antynowotworowe. Obok pestek moreli możemy wymienić wiele przypraw takich jak kurkuma, imbir, czy rozmaryn. Dbajmy o swoja dietę, bowiem to właśnie w niewłaściwie skomponowanym jadłospisie kryje się większe ryzyko zachorowania na raka.

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Cenne pestki moreli, które mogą wyleczyć z raka - 2.8/5. Oddano 11 głosy.
Autor artykułu: