Jesteś na:

Zmęczone nogi i pajączki – jest na to sposób

16 18 20

Zmęczone nogi pokryte pajączkami to problem niejednej kobiety. Warto zabezpieczyć się przed tym problemem wzmacniając swój układ krwionośny.

Ewa , 23 lata
Podczas 3 miesięcznego odchudzania z Trizerem udało mi się schudnąć 15 kg. Straciłam 5 cm w udach, 13 w biodrach, 11 w talii oraz 2 w bicepsie. Przyjmowałam Trizer 3 razy dziennie przed głównymi posiłkami...
Marta , 19 lat
Mam lat 19. Zaczęłam dietę od 103 kilogramów. Schudłam 10 kilogramów.Zamierzam zgubić jeszcze 20 – oczywiście z Trizerem. Zaczęłam odchudzanie , bo źle się czułam ze swoją wagą i chciałam zmienić swoje życie na lepsze...
Marta , 19 lat
Mam lat 19. Zaczęłam dietę od 103 kilogramów. Schudłam 10 kilogramów.Zamierzam zgubić jeszcze 20 – oczywiście z Trizerem. Zaczęłam odchudzanie , bo źle się czułam ze swoją wagą i chciałam zmienić swoje życie na lepsze...

Sposób na zmęczone nogi i pajączki

Uczucie zmęczonych nóg, często spowodowane jest nieprawidłowym transportem krwi z nóg do serca. Niekiedy towarzyszą mu nieestetyczne pajączki na powierzchni skóry – wynik pękania naczyń krwionośnych. Aby tego uniknąć, należy wzmocnić swój układ krążenia.

  • Walcz z otyłością – nadmiar kilogramów dodatkowo obciąża zmęczone nogi i powoduje pękanie naczyń krwionośnych.
  • Włącz regularną aktywność fizyczną – sport pomoże z pewnością zgubić nadprogramowe kilogramy, ale także poprawia ukrwienie mięśni i wzmacnia naczynia krwionośne.
  • Dieta bogata w witaminę C – ta cenna witamina jest niezwykle ważna w profilaktyce chorób układu krążenia. Wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega pajączkom.
  • Herbatki ziołowe – w aptece dostępne są herbatki skomponowane z ziół wzmacniających naczynia krwionośne, do których należy między innymi głóg czy miłorząb japoński.
  • Gimnastyka na siedząco – jeśli pracując spędzasz większą część czasu siedząc nie zakładaj nogi na nogę. Powoduje to jeszcze większy ucisk naczyń krwionośnych. W zamian, co jakiś czas, staraj się poruszać nogami, napinać łydki, kurczyć palce u stop. To świetna gimnastyka dla nóg!

Poważną konsekwencją problemów z układem krążenia są żylaki. Nie należy ich lekceważyć. Jeśli jesteś w grupie ryzyka osób chorujących na to schorzenie wprowadź skuteczną profilaktykę, która pozwoli Ci uniknąć tego problemu.  

 

Oceń
Zmęczone nogi i pajączki – jest na to sposób - 8.0/10. Oddano 7 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?