Jesteś na:

Zdrowy owoc nie zawsze jest słodki i smaczny!

16 18 20

Lato to sezon na porzeczki czerwone i czarne. Są to owoce niezwykle zdrowe, jednak mało kto potrafi zjeść je w dużych ilościach. Mają kwaśny smak, więc świetnie nadają się, jako podstawa wielu przetworów.

Kwaśne, lecz zdrowe porzeczki

Porzeczki są owocami, których nie powinny obawiać się osoby na dietach redukcyjnych. Bez przeszkód mogą je włączyć do swojej diety, bowiem posiadają niski indeks glikemiczny i są małokaloryczne. W sezonie warto zajadać się porzeczkami, bowiem duża zawartość witaminy C, pozwoli nam wzmocnić naszą odporność i uniknąć chorób jesienią i zimą.

Owce te to także źródło innych witamin takich jak witamina A, P czy z grupy B i składników mineralnych np. żelaza, wapnia i magnezu, a także przeciwutleniaczy, dzięki którym zachowamy młody wygląd na dłużej.

Z porzeczek warto robić przetwory, bowiem w naturalnej formie raczej nie należą do najsmaczniejszych owoców lata. Zatem w sezonie przygotujmy z nich soki, które będą zimą chronić nas przed chorobami. Owoce te są także świetną podstawą aromatycznych sosów do mięs. Smakosze domowych alkoholi mogą z porzeczek stworzyć smaczne i zdrowe nalewki.

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
Zdrowy owoc nie zawsze jest słodki i smaczny! - 6.9/10. Oddano 7 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?