Jesteś na:

Właściwości soku z borówki amerykańskiej. Wspomaga leczenie wielu chorób

16 18 20

Jagodę amerykańską można spożywać na wiele różnych sposobów, na surowo, w ciastach, deserach, z jogurtem lub przetworzoną na przykład jako sok. Komponenty soku z borówki amerykańskiej są źródłem zdrowia, energii i witalności. Bogactwo makro- i mikroelementów czyni jagody idealnym zasobem składników odżywczych.

Sok z borówki amerykańskiej skutecznie obniża stężenie cholesterolu LDL, zapobiega wielu chorobom, a także działa profilaktycznie w chorobach nowotworowych.

Sok z borówki amerykańskiej

Sok z borówki amerykańskiej jest jednym z  łatwiejszych przetworów do sporządzenia samemu w domu. Cenne właściwości wynagrodzą pracę, jaką trzeba włożyć w jego wykonanie. Jest świetną propozycją w zimowe, chłodne wieczory.

WażnePrzepis na sok z borówki amerykańskiej: w zależności od ilości soku jaką chcemy uzyskać, bierzemy odpowiednią ilość owoców. Borówki myjemy, przebieramy, a po odsączeniu miksujemy. Tak powstałą miazgę owoców napełniamy wcześniej przygotowane słoiczki. Następnie dodajemy cukier, mieszamy i zostawiamy pod przykryciem na około 24 godziny. Po tym czasie naszą masę owocową przecedzamy na sicie. Za pomocą wyjałowionej ściereczki, oczyszczamy płyn. Tak przygotowany sok wlewamy do słoiczków, zakręcamy i zostawiamy w lodówce.

Sok z borówki amerykańskiej – właściwości

Borówki amerykańskie szeroko wykorzystywane w kuchni pod różną postacią, są również źródłem wielu cennych składników pozytywnie oddziałujących na zdrowie człowieka. Obok walorów smakowych, sok z borówek amerykańskich jest bogatym rezerwuarem błonnika, witamin A, C, E oraz K, a także witamin z grupy B. Drogocenne działanie w głównej mierze zawdzięcza przeciwutleniaczom, które zwalczają wolne rodniki oraz niwelują skutki upływu czasu. Dzięki temu sok z borówki działa antynowotworowo, a poza tym ma właściwości przeciwzapalne.

Sok z borówki amerykańskiej jest bogatym źródłem soli mineralnych oraz pierwiastków śladowych, w szczególności wapnia, potasu i fosforu. Chroni układ krwionośny i serce, działając obniżająco na poziom cholesterolu we krwi. Sok z jagód amerykańskich pomaga na zmęczone, przepracowane oczy i wzmacnia wzrok.

Borówka amerykańska obok naszej rodzimej jagody, to jedno z cenniejszych „trendów z zachodu”, które przybyły do nas w ostatnich czasach. Wykononany z niej sok jest bogatym źródłem składników odżywczych oraz witamin i przeciwutleniaczy. Ma właściwości antynowotworowe. Polecany jest w prewencji wielu chorób, szczególnie schorzeniach wzroku.

Kup dietę za 20zł

Wysyłana na e-mail w kilka minut
Oceń
Właściwości soku z borówki amerykańskiej. Wspomaga leczenie wielu chorób - 7.1/10. Oddano 78 głosy.
Aleksandra Musiał
ponad miesiąc temu Ukończyła dietetykę na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz biotechnologię ze specjalizacją analityka biotechnologiczna na Uniwersytecie Rolniczym.

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?