Jesteś na:

Fit Test – badanie, które określa genetyczne podłoże twojego sposobu odżywiania

16 18 20

Okazuje się, że aby dieta spełniała właściwie swoją rolę, powinna być dostosowana do naszego genotypu.

Z pomocą przychodzą specjalne testy, które analizując informację zawartą w DNA (kodzie genetycznym), ułatwiają dopasowanie zbilansowanej diety, a także dostarczają informacji na temat prawidłowego żywienia.

Nutrigenomika

Jest to nowe podejście do żywienia opierające się na personalizacji diety. Nutrigenomika i nutrigenetyka wyjaśniają skomplikowany związek genetyki z dietetyką, a także dostarczają narzędzi i możliwości do poznania interakcji między składnikami odżywczymi oraz całym organizmem. Takie spersonalizowanie sposobu żywienia, oparte właśnie na założeniach tych dwóch dziedzin nauki, może być pomocne w leczeniu otyłości i wielu innych chorób. Wykrycie pewnych genów, które zwiększają ryzyko wystąpienia zaburzeń metabolicznych, może zapobiegać powstawaniu niektórychchorób.

Ewa , 23 lata
Podczas 3 miesięcznego odchudzania z Trizerem udało mi się schudnąć 15 kg. Straciłam 5 cm w udach, 13 w biodrach, 11 w talii oraz 2 w bicepsie. Przyjmowałam Trizer 3 razy dziennie przed głównymi posiłkami...
Marta , 19 lat
Mam lat 19. Zaczęłam dietę od 103 kilogramów. Schudłam 10 kilogramów.Zamierzam zgubić jeszcze 20 – oczywiście z Trizerem. Zaczęłam odchudzanie , bo źle się czułam ze swoją wagą i chciałam zmienić swoje życie na lepsze...
Marta , 19 lat
Mam lat 19. Zaczęłam dietę od 103 kilogramów. Schudłam 10 kilogramów.Zamierzam zgubić jeszcze 20 – oczywiście z Trizerem. Zaczęłam odchudzanie , bo źle się czułam ze swoją wagą i chciałam zmienić swoje życie na lepsze...

Test genetyczny a dieta

Testy genetyczne wykonywane w laboratoriach, które mają określić molekularne podstawy odżywiania, polegają zwykle na określeniu trzech podstawowych aspektów:

  • identyfikacji typu metabolicznego
  • identyfikacji wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych
  • identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancję pokarmową o podłożu genetycznym

Testy tego typu potrafią zidentyfikować różne warianty DNA mające wpływ na zdolność przetwarzania tłuszczów i węglowodanów, które w wielu badaniach klinicznych wykazały wpływ na regulację masy ciała. Zatem takie testy pomagają w doborze odpowiednich produktów spożywczych, które będą harmonijnie wpasowywać się w działanie naszego organizmu. To wszystko pozwala na ułożenie indywidualnej diety, która swe podłoże ma w genomie każdego z nas. Dzięki niej możemy prawidłowo zapobiegać nadwadze, leczyć otyłość czy też pomagać w prewencji wielu chorób metabolicznych.

Test wykonywany jest z pobranej próbki DNA. Zwykle jest to wymaz. Za pomocą patyczków wymazowych pociera się nabłonek od wewnętrznej strony policzka. Następnie taki wymaz transportowany jest do laboratorium, a tam z patyczków zostaje wyizolowane DNA badanej osoby. Następnie DNA (geny) zostaje poddane analizie molekularnej.

Takie testy może przejść każdy. Dane uzyskane za ich pomocą dają obraz profilu genetycznego danej osoby i pozwalają na zmodyfikowanie diety, tak by jak najlepiej odpowiadała ona indywidualnym predyspozycjom.

 

Oceń
Fit Test – badanie, które określa genetyczne podłoże twojego sposobu odżywiania - 8.0/10. Oddano 2 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?