Jesteś na:

żołądek

Przepuklina żołądka – objawy, dieta przy przepuklinie

Dominika Guzik ponad tydzień temu

Ból w klatce piersiowej, zgaga, trudności przy przełykaniu, chrypka, a nawet suchy kaszel to tylko nieliczne objawy przepukliny rozworu przełykowego. Choć przyczyny wślizgnięcia się narządów jamy brzusznej (głównie żołądka) do klatki piersiowej nie zostały do końca wyjaśnione, uważa się, iż do powstania przepukliny dochodzi w wyniku osłabienia bądź zerwania więzadeł przeponowo-przełykowych, a jej ryzyko jest szczególnie duże u osób otyłych, palących papierosy jak również po 50. roku życia.

Przepuklina brzuszna – objawy, operacja, dieta

Katarzyna Urbańska ponad tydzień temu

Co to jest przepuklina brzuszna? Kiedy występuje? Jak jej zapobiec? Dieta w przepuklinie.

Zespół poposiłkowy. Dieta po resekcji żołądka

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Co to jest resekcja żołądka? Możliwe powikłania po resekcji, dieta.

Nerwica żołądka – objawy. Jak leczyć nerwicę żołądka?

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Stres przed ważnym spotkaniem czy egzaminem, napięcie emocjonalne, nadmiar codziennych obowiązków, brak czasu na odpoczynek, chwilę relaksu…Choć nerwica żołądka i jelit nie zagraża życiu, jej dokuczliwe objawy uniemożliwiają korzystanie z jego dobrodziejstw najwyższej jakości.

Grypa żołądkowa – objawy, leczenie, dieta. Jak zapobiec grypie żołądkowej?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Prawie każdy z nas chociaż raz w życiu doświadczył incydentu biegunki powszechnie zwanej grypą żołądkową. Jakie są objawy i jak leczyć popularną grypę żołądkową?

Mleczko pszczele – na żołądek i dwunastnicę, dawkowanie, cena

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Mleczko pszczele jest produktem o wysokiej wartości odżywczej dla organizmu, ze względu na dużą zawartość aminokwasów egzogennych, składników mineralnych, witamin oraz enzymów, które są dobrze przyswajane przez tkanki. Omawiany produkt pszczeli ma właściwości odnawiające i regenerujące tkanki m.in. błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Gastropareza – objawy, przyczyny i dieta przy zaburzeniach opróżniania żołądka

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Zaburzenia opróżniania żołądka mogą wynikać z kilku przyczyn, najczęściej występującą jest jednak cukrzyca.

Bypass żołądkowy – opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania oraz dieta

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Bypass żołądkowy jest operacją podlegającą pod chirurgię bariatryczną. Przez pojęcie to rozumiemy wszystkie metody leczenia otyłości sposobami chirurgicznymi. Idea tych operacji zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i do tej pory (ze względu na bardzo wysoki odsetek osób chorobliwie otyłych) jest tam jedną z najczęstszych metod leczenia otyłości.

Nadkwasota żołądka – przyczyn może być wiele, sprawdź jak tego uniknąć!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dolegliwości żołądkowe w dużej mierze zależą od naszej diety. Nieodpowiedni styl życia lub leki mogą spowodować nadkwasotę żołądka! Dowiedz się jak jej uniknąć!

Dieta w przepuklinie rozworu przełykowego – ogólne założenia, produkty zalecane i zakazane

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Może pozostawać niezauważona lub swoimi objawami obniżyć komfort życia codziennego. Przepuklina rozworu przełykowego – jak i co jeść, aby uniknąć przykrych dolegliwości.

Refluks – rodzaje, rozpoznanie, czynniki ryzyka oraz powikłania

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u gastrologa są dolegliwości związane z powracaniem treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Kiedy zjawisko to można uznać za niegroźne, a kiedy powinno stanowić podstawę do interwencji lekarskiej? Jaki wpływ na jego rozwój ma nasz styl życia i jakie niesie za sobą konsekwencje?

Dieta w refluksie żołądkowo-przełykowym – produkty zalecane i zakazane

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Jeżeli odczuwasz nadkwaśność, zgagę czy pieczenie w przełyku, być może to początek refluksu. Zobacz najnowsze zalecenia dietetyczne dla tego starego i coraz częstszego problemu.

Świąteczna wieczerza bez wyrzutów sumienia

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Można cieszyć się wigilijną wieczerzą bez wyrzutów sumienia – dowiedz się jak.

Chirurgiczne leczenie otyłości – żywienie po zabiegu bariatrycznym

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Otyłość i choroby z nią związane stanowią jeden z najistotniejszych problemów współczesnego świata. Kiedy BMI przekracza wartość 40 kg/m2 mowa jest o otyłości olbrzymiej. W tym przypadku oprócz zmiany stylu życia oraz diety, często stosuje się zabiegi bariatryczne.

Dieta po całkowitej i częściowej resekcji żołądka – przykładowy jadłospis

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Resekcja żołądka to zabieg polegający na częściowym lub całkowitym usunięciu narządu. Wykonywany jest w przypadku wystąpienia raka żołądka, choroby wrzodowej czy też zwężenia odźwiernika. Jak powinno wyglądać żywienie pacjenta po operacji usunięcia żołądka?

Chroń swój żołądek przed groźnymi chorobami!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Żołądek to niezwykle ważny organ ludzkiego ciała. Wystawiony jest na wiele niebezpieczeństw, więc warto wiedzieć, od czego zależy jego prawidłowe funkcjonowanie.

Rak żołądka. Epidemiologia, objawy, przyczyny, diagnostyka, leczenie i profilaktyka

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Rak żołądka często wykrywany jest zbyt późno, przez co leczenie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Sprawdź jakie objawy są sygnałem ostrzegawczym i wykonaj odpowiednie badania.

Nieżyt żołądka. Objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ból w nadbrzuszu, nudności, biegunka, wymioty, gorączka, pogorszenie samopoczucia, to niektóre objawy nieżytu żołądka. Poznaj sposoby walki z tą chorobą.

Ostre zapalenie trzustki – postępowanie dietetyczne w chorobie samotrawienia

Justyna Maciejewska ponad miesiąc temu

Niezwykle silny, nagły ból pojawiający się w nadbrzuszu i promieniujący aż do kręgosłupa? To może być zapalenie trzystki. Dowiedz się jaką dietę stsosować!