Jesteś na:

żołądek

Nerwica żołądka – objawy. Jak leczyć nerwicę żołądka?

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Stres przed ważnym spotkaniem czy egzaminem, napięcie emocjonalne, nadmiar codziennych obowiązków, brak czasu na odpoczynek, chwilę relaksu…Choć nerwica żołądka i jelit nie zagraża życiu, jej dokuczliwe objawy uniemożliwiają korzystanie z jego dobrodziejstw najwyższej jakości.

Grypa żołądkowa – objawy, leczenie, dieta. Jak zapobiec grypie żołądkowej?

Ewa Świndryk ponad miesiąc temu

Prawie każdy z nas chociaż raz w życiu doświadczył incydentu biegunki powszechnie zwanej grypą żołądkową. Jakie są objawy i jak leczyć popularną grypę żołądkową?

Mleczko pszczele – na żołądek i dwunastnicę, dawkowanie, cena

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Mleczko pszczele jest produktem o wysokiej wartości odżywczej dla organizmu, ze względu na dużą zawartość aminokwasów egzogennych, składników mineralnych, witamin oraz enzymów, które są dobrze przyswajane przez tkanki. Omawiany produkt pszczeli ma właściwości odnawiające i regenerujące tkanki m.in. błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Gastropareza – objawy, przyczyny i dieta przy zaburzeniach opróżniania żołądka

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Zaburzenia opróżniania żołądka mogą wynikać z kilku przyczyn, najczęściej występującą jest jednak cukrzyca.

Bypass żołądkowy – opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania oraz dieta

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Bypass żołądkowy jest operacją podlegającą pod chirurgię bariatryczną. Przez pojęcie to rozumiemy wszystkie metody leczenia otyłości sposobami chirurgicznymi. Idea tych operacji zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i do tej pory (ze względu na bardzo wysoki odsetek osób chorobliwie otyłych) jest tam jedną z najczęstszych metod leczenia otyłości.

Nadkwasota żołądka – przyczyn może być wiele, sprawdź jak tego uniknąć!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dolegliwości żołądkowe w dużej mierze zależą od naszej diety. Nieodpowiedni styl życia lub leki mogą spowodować nadkwasotę żołądka! Dowiedz się jak jej uniknąć!

Dieta w przepuklinie rozworu przełykowego – ogólne założenia, produkty zalecane i zakazane

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Może pozostawać niezauważona lub swoimi objawami obniżyć komfort życia codziennego. Przepuklina rozworu przełykowego – jak i co jeść, aby uniknąć przykrych dolegliwości.

Refluks – rodzaje, rozpoznanie, czynniki ryzyka oraz powikłania

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u gastrologa są dolegliwości związane z powracaniem treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Kiedy zjawisko to można uznać za niegroźne, a kiedy powinno stanowić podstawę do interwencji lekarskiej? Jaki wpływ na jego rozwój ma nasz styl życia i jakie niesie za sobą konsekwencje?

Dieta w refluksie żołądkowo-przełykowym – produkty zalecane i zakazane

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Jeżeli odczuwasz nadkwaśność, zgagę czy pieczenie w przełyku, być może to początek refluksu. Zobacz najnowsze zalecenia dietetyczne dla tego starego i coraz częstszego problemu.

Świąteczna wieczerza bez wyrzutów sumienia

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Można cieszyć się wigilijną wieczerzą bez wyrzutów sumienia – dowiedz się jak.

Chirurgiczne leczenie otyłości – żywienie po zabiegu bariatrycznym

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Otyłość i choroby z nią związane stanowią jeden z najistotniejszych problemów współczesnego świata. Kiedy BMI przekracza wartość 40 kg/m2 mowa jest o otyłości olbrzymiej. W tym przypadku oprócz zmiany stylu życia oraz diety, często stosuje się zabiegi bariatryczne.

Dieta po całkowitej i częściowej resekcji żołądka – przykładowy jadłospis

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Resekcja żołądka to zabieg polegający na częściowym lub całkowitym usunięciu narządu. Wykonywany jest w przypadku wystąpienia raka żołądka, choroby wrzodowej czy też zwężenia odźwiernika. Jak powinno wyglądać żywienie pacjenta po operacji usunięcia żołądka?

Chroń swój żołądek przed groźnymi chorobami!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Żołądek to niezwykle ważny organ ludzkiego ciała. Wystawiony jest na wiele niebezpieczeństw, więc warto wiedzieć, od czego zależy jego prawidłowe funkcjonowanie.

Rak żołądka. Epidemiologia, objawy, przyczyny, diagnostyka, leczenie i profilaktyka

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Rak żołądka często wykrywany jest zbyt późno, przez co leczenie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Sprawdź jakie objawy są sygnałem ostrzegawczym i wykonaj odpowiednie badania.

Nieżyt żołądka. Objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Ból w nadbrzuszu, nudności, biegunka, wymioty, gorączka, pogorszenie samopoczucia, to niektóre objawy nieżytu żołądka. Poznaj sposoby walki z tą chorobą.

Ostre zapalenie trzustki – postępowanie dietetyczne w chorobie samotrawienia

Justyna Maciejewska ponad miesiąc temu

Niezwykle silny, nagły ból pojawiający się w nadbrzuszu i promieniujący aż do kręgosłupa? To może być zapalenie trzystki. Dowiedz się jaką dietę stsosować!

Nadżerkowe zapalenie żołądka wymaga odpowiedniej diety

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

W nadżerkowe zapaleniu żołądka niezwykle ważna jest odpowiednia dieta. Zobacz co możesz jeść, a co bezwzględnie musisz usunąć ze swojej diety.

Produkty, których nie powinniśmy spożywać na śniadanie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Czy twoje śniadanie jest zawsze przemyślane, zdrowe i pożywne? Niektóre produkty nie są wskazane na pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Miód wielokwiatowy – właściwości i zastosowanie

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Miód znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni. Jego właściwości z powodzeniem wykorzystujemy także w kosmetyce. Ceniony jest za swoje liczne walory przede wszystkim przez panie.

Miód mniszkowy - właściwości lecznicze, działanie i zastosowanie

Julia Sikora ponad miesiąc temu

Czy znamy wszystkie właściwości miodu mniszkowego?