Jesteś na:

zakwaszenie organizmu

Kwasica metaboliczna – objawy, leczenie, dieta. Jak odkwasić organizm?

Organizm człowieka w blisko 60% składa się z wody, w której to zachodzi zdecydowana większość procesów biochemicznych. Warunki do ich zajścia są ściśle powiązane z odpowiednim odczynem kwasowo-zasadowym środowiska ustroju.

Jonizacja wody – co to jest, wpływ na zdrowie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Podobnie jak producenci suplementów diety mających odkwaszać organizm, dystrybutorzy jonizatorów wody wprowadzają nas w błąd. Ceny urządzeń sięgają blisko tysiąca złotych – a to niemało za zupełnie bezużyteczny gadżet.

Proszek zasadowy – skład, wpływ na odchudzanie, stosowanie oraz skutki uboczne

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Nadmiar kwasotwórczych pierwiastków, objawia się przewlekłym zmęczeniem, bólem głowy, podkrążonymi oczami oraz szarą i zmęczoną cerą, co jest często spotykanym zjawiskiem u osób stosujących dietę ubogą w świeże warzywa i owoce. Ratunkiem wydaje się wzbogacenie diety o alkalizujące jarzyny. Na rynku pojawił się również nowy produkt pod nazwą proszku zasadowego, który warto poznać.

Skuteczność tabletek na odkwaszanie organizmu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zakwaszanie organizmu może być bardzo niebezpieczne dla zdrowa. Niestety przez źle zbilansowaną dietę, grozi ono każdemu. Warto więc przyjrzeć się sposobom na zapobieganie i leczenie zakwaszenia organizmu.

Kilka rad dietetyczny na zakwaszenie organizmu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zakwaszenie organizmu jest dość częstym i niebezpiecznym skutkiem nieprawidłowej diety. Może prowadzić do licznych chorób. Dowiedz się, co włączyć do swojej diety, aby się przed nim uchronić!

Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej – zalecenia dietetyczne

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Organizm funkcjonuje prawidłowo, gdy jest zachowana równowaga kwasowo-zasadowa. Stres, nałogi, leki, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta i spożywanie przetworzonych posiłków i to najczęściej w pośpiechu może skutkować zaburzeniem homeostazy organizmu. Co to naprawdę znaczy i dlaczego jest tak ważne?

Odkwaszenie organizmu. Dieta alkalizująca kontra tabletki

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Równowaga kwasowo-zasadowa jest istotnym czynnikiem prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych w organizmie. Jednak czasem ta równowaga zostaje zachwiana.

Zakwaszenie organizmu - przyczyny, objawy i dieta

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Twój organizm jest zaśmiecony? Uważaj, zakwaszenie orgaznimu może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia!