Jesteś na:

wolne rodniki

Stres oksydacyjny – jego objawy i skutki

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Stres oksydacyjny to sformułowanie często pojawiające się na portalach internetowych, zwykle związanych z nowotworami czy przedwczesnym starzeniem się. Jest to proces niezwykle istotny, ponieważ prowadzi także do innych, poważnych schorzeń, t.j. udar mózgu, choroby neurodegeneracyjne czy nawet poronienia. Schemat obrony przed wystąpieniem zjawiska jest bardzo prosty, wystarczy prowadzić zdrowy tryb życia, a wolne rodniki nie będą nam straszne!

Działanie antyoksydacyjne. Wolne rodniki i naturalne antyoksydanty

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Wolne rodniki i antyoksydanty to związki, które są nieustannie obecne w naszym organizmie. Działając antagonistycznie wzajemnie na siebie oddziałują. O ile ich ilość względem siebie jest proporcjonalna, w organizmie występuje równowaga.

Stres oksydacyjny i RFT – niebezpieczne dla Twojego zdrowia!

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Organizm stale otaczany jest przez czynniki powodujące powstawanie wolnych rodników, których nadmiar przyczynia się do stresu oksydacyjnego. Warto poznać naturalne antyoksydanty znajdujące się w żywności oraz czynniki, jakich warto unikać, aby nie dopuścić do powstania nadmiaru reaktywnych form tlenu, gdyż są one przyczyną do powstania nowotworów, stanów zapalnych czy choroby Alzheimera.

Zacznij swój dzień od szklanki wody z cytryną!

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Początek dnia to dla naszego organizmu bardzo ważny moment. Zależy od nas czy rozpoczniemy go z pełną energią do życia czy zaspani i zmęczeni. Jeśli chcemy korzystać z dnia już od pierwszej chwili po przebudzeniu warto wprowadzić do swojego menu prostą miksturę. Woda z sokiem z cytryny, wypijana codziennie rano, zagwarantuje nam dobre samopoczucie już od samego rana.

E-papieros – zdrowsza alternatywa popularnej używki?

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Jesteś fanem e-papierosa? Ta informacja powinna Cię zainteresować. Przeczytaj zanim zdecydujesz się sięgnąć po niego ponownie.

Słabe strony antyoksydantów. Czy rzeczywiście chronią przed nowotworami?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców nad rozprzestrzenianiem się komórek ujawniają nowe odkrycia dotyczące działania antyoksydantów. Jak pokazują ich właściwości zwalczania wolnych rodników nie zawsze są pożądane.

Fluor – właściwości i toksyczne działanie

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Fluor jest jednym z nielicznych składników mineralnych, których granicę bezpiecznego spożycia bardzo łatwo przekroczyć.

Polifenole – naturalne przeciwutleniacze, które wymiatają wolne rodniki

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Polifenole to niezwykle ważne przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki, chroniąc nas przed chorobami.