Jesteś na:

wątroba

Oceń
wątroba - 5.0/5. Oddano 1 głosy.

Wygląd języka a zdrowie – nalot, bolący i piekący język to może być objaw choroby!

Paulina Michalak 3 dni temu

Obserwuj swój język. Występujące na nim niepokojące objawy mogą wskazywać na stan chorobowy.

N-acetylocysteina – niedoceniany suplement

Sonia Walla ponad miesiąc temu

N-acetylocysteina jest znana głównie ze swoich właściwości przeciwutleniających i mukolitycznych. Tymczasem, poza zastosowaniem w zatruciach lekami oraz leczeniem chorób przebiegających z trudnością w odksztuszaniu gęstej wydzieliny, jest pomocna m.in. w terapii chorób z autoagresją i zaburzeń psychicznych. Jakie dodatkowe korzyści mogą wynikać z suplementacji tym związkiem i kiedy należy zachować ostrożność w jego stosowaniu?

Cholestaza – objawy, leczenie i dieta

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Cholestazą nazywamy zastój żółci spowodowany jej nieprawidłową produkcją lub przepływem do dwunastnicy. W wyniku tego stanu dochodzi do upośledzonego trawienia i wchłaniania tłuszczów, uciążliwego świądu skóry i żółtaczki. Co prowadzi do wystąpienia cholestazy, jak ją rozpoznać, jak jej zapobiegać i jak ją leczyć? Czy dieta ma znaczenie w prewencji i terapii zastoju żółci?

Substancje mitochondrialne, czyli dieta wspomagająca mitochondria

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Mitochondria – mikroskopijne struktury komórkowe wielkości kilkunastu nanometrów, okazują się mieć niebagatelny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu, a ich prawidłowa czynność warunkuje wystąpienie i rozwój licznych chorób. Czym jest medycyna mitochondrialna, jakie ma zastosowanie i jak dbać o swoje mitochondria, by zachować zdrowie i dobrą kondycję na dłużej?

Roślina niezawodna w regeneracji wątroby!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Roślina, której nie może zabraknąć w apteczce osób cierpiących z powodu źle funkcjonującej wątroby. To idealny i naturalny sposób na regenerację organu.

Dieta wątrobowa dla osób ze stłuszczeniem wątroby – zasady, produkty zakazane oraz zalecane

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Stłuszczenie wątroby może towarzyszyć cukrzykom, osobom z otyłością, nadużywającym wysokoprocentowe trunki, ale również pojawić się u osób stosujących głodówki, spożywających dietę ubogą w białko lub stosujące pewnego rodzaju leki.

Dieta niskobiałkowa – wskazania, zasady, produkty zalecane i przeciwwskazane oraz efekty

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Jeżeli cierpisz na przewlekłą niewydolność nerek lub wątroby musisz zachować umiar w spożywaniu białka. W artykule zostały przedstawione podstawowe zalecenia dla diety niskobiałkowej.

Dieta dla osób z marskością wątroby – zasady, produkty oraz przykładowy jadłospis

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Żywienie w przewlekłych chorobach wątroby, jak skompensowana marskość, na szczęście nie wymaga wielu wyrzeczeń. Oto podstawowe założenia diety.

Lamblioza – objawy, przyczyny, diagnostyka, leczenie oraz dieta

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Lamblioza (Gardioza) to jedna z najczęstszych chorób pasożytniczych układu pokarmowego. Obejmuje szereg symptomów ze strony jelit, a także wątroby i woreczka żółciowego. Sprawdź, jak ją rozpoznać oraz wyleczyć za pomocą diety.

Zioło niezbędne przy leczeniu skutków alkoholizmu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Niewiele ludzi o tym mówi, lecz alkoholizm w Polsce jest poważnym problemem. Rzucenie tego zgubnego nałogu jest pierwszym i najważniejszym krokiem. Nie można jednak zapominać o rekonwalescencji, dzięki której możemy powrócić do pełni zdrowia.

Zespół Gilberta – leczenie oraz dieta

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Zespół Gilberta to pozostające często niezdiagnozowane schorzenie, które dotyka około 5 % populacji. Sprawdź, na które składniki diety zwrócić szczególnie uwagę, aby zapobiec wystąpieniu objawów choroby.

Zespół Gilberta – objawy, przyczyny, diagnostyka, ciąża

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Hiperbilirubinemia – stan podwyższonego poziomu bilirubiny we krwi. Może być sygnałem poważnych problemów zdrowotnych. Jednak nie w każdym przypadku. Czym jest Zespół Gilberta i czy należy się go obawiać?

Kamica żółciowa – przyczyny, objawy, czynniki ryzyka oraz dietoterapia

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Rozwój techniki oraz szeroka dostępność nieinwazyjnej ultrasonografii znacznie ułatwiły wykrywanie, jednocześnie zwiększając liczbę osób wyleczonych z kamicy żółciowej.

Kamienie żółciowe – domowe sposoby

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Kamienie żółciowe to złogi powstające w pęcherzyku żółciowym. Problem ten spotykany jest zdecydowanie częściej u osób starszych oraz statystycznie częściej u kobiet niż u mężczyzn.

7 produktów groźnych dla Twojej wątroby

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Chcesz cieszyć się zdrową i dobrze funkcjonującą wątrobą uważaj na te produkty!

Choroba Wilsona – objawy, leczenie, żywienie

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Istnieją choroby, o których istnieniu nie mamy pojęcia. Jedną nich jest choroba Wilsona, występująca u 1/30 000 osób. Czym jest spowodowana oraz jak wpływa na jakość życia?

Jak oczyścić wątrobę z toksyn – poznaj 7 sposobów

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Aby utrzymać dobre zdrowie i samopoczucie na najwyższym poziomie koniecznością staje się regularne usuwanie toksyn z organizmu. Poznaj sprawdzone sposoby na ich skuteczne wyeliminowanie.

Działanie uboczne picia zielonej kawy. Hit czy mit?

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Zielona kawa uważana jest za produkt, który bardzo korzystnie wpływa na organizm człowieka i nie powoduje negatywnych skutków, jak popularna „mała czarna”.