uroda

Naturalny peeling – kawowy, cukrowy, solny, migdałowy. Jak zrobić peeling?

Martyna Jaros ponad tydzień temu

Kosmetyki z drogeryjnych półek mają w swoim składzie różne substancje konserwujące, barwiące, nadające pożądanego i przyjemnego aromatu, aby produkt mógł być długo przechowywany, ładnie wyglądał i pachniał. Niekiedy zawierają również alkohol, który w dużych dawkach stosowany na skórę może ją podrażniać oraz wysuszać. W kwestii peelingów warto zwrócić uwagę na substancję pełniącą funkcję ścierną i – jak w przypadku wielu innych kosmetyków – naturalne drobinki peelingujące.

Działanie oleju z ogórecznika. Zastosowanie oleju z ogórecznika na twarz i włosy

Martyna Jaros ponad tydzień temu

Ogórecznik lekarski, z którego nasion pozyskiwany jest cenny bioolej, jest zaliczany do chwastów. Kwitnie pięknymi, drobnymi kwiatkami w kolorze błękitu, które zupełnie nie przypominają żółtych kwiatów ogórka, który mylnie przywodzi na myśl nazwa rośliny. Jakie wartościowe składniki posiada olej z ogórecznika i w jakich sytuacjach warto po niego sięgnąć?

Woda różana – właściwości, zastosowanie. Jak zrobić wodę różaną?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Woda różana – właściwości, zastosowanie, jak wykonać ją samemu?

Zastosowanie oleju z pestek winogron – na włosy, twarz

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Czy olej z pestek winogron jest zdrowy? Do czego należy go stosować? Olej na twarz i włosy.

Zastosowanie kolagenu – na twarz, włosy, rozstępy

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Kolagen – czym właściwie jest i jakie ma zastosowanie?

Zastosowanie oleju z awokado na twarz i włosy

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Awokado cieszy się coraz większą popularnością. Doceniane jest za bogactwo składników odżywczych, a w szczególności „dobrych”, czyli wielonienasyconych tłuszczów. Wraz z rosnącą powszechnością jego zastosowania pojawił się też olej z awokado, który nie dość, że jest skarbnicą związków aktywnych, to jeszcze nadaje się nie tylko do użycia wewnętrznego, ale i zewnętrznego, działając cuda dla urody! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat właściwości tego produktu.

Dieta odmładzająca. Zioła odmładzające

Paulina Żukowska ponad miesiąc temu

Chcesz zachować młodość? Aby urodą i zdrowiem cieszyć się dłużej, wystarczy włączyć do diety kilka zwykłych produktów.

10 zalet stosowania zdrowej diety redukcyjnej

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Zdając sobie sprawę, dlaczego warto się zdrowo odchudzać, nie tylko utrzemy nosa nieżyczliwym komentatorom, ale też będziemy bardziej świadomi możliwych efektów naszego działania i zdeterminowani, by je osiągnąć.

Prawidłowa pielęgnacja to podstawa zdrowych i lśniących włosów

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jeśli borykasz się z wysuszonymi i łamiącymi się włosami pozbawionymi blasku, zwróć uwagę na sposób ich pielęgnacji. Być może w tym tkwi problem!

Sir­tu­iny – mole­ku­larna "fon­tanna mło­do­ści’’

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Nad sekre­tem dłu­go­wiecz­no­ści od wielu lat inten­syw­nie pra­cują zespoły badaw­cze na całym świe­cie. Ich szcze­gólną uwagę zaj­mują ostat­nio sir­tuiny. Dowiedz się, czym są i w jaki spo­sób mogą pomóc nam zacho­wać mło­dość.

Alantoina składnikiem eliksiru młodości

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Czy powszechny składnik wielu kremów do pielęgnacji ciała może okazać się kluczem do długowieczności?

Dieta młodości – zasady, zalecane produkty

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Odpowiedni dobór produktów spożywczych potrafi opóźniać proces starzenia i przedłużać życie nawet o 30%. Sprawdź, jakich zasad przestrzegać, aby na długo cieszyć się zdrowiem i młodym wyglądem.

Niezawodne sposoby na piękne nogi

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Każda kobieta chce mieć piękne i zgrabne nogi pozbawione wszelkich niedoskonałości – jak modelki w reklamach. Niestety, aby mieć piękne nogi kobiety muszą walczyć z wieloma niedoskonałościami m.in. żylakami czy cellulitem. Jak sobie z nimi radzić i jak osiągnąć nogi, których nie będziemy się wstydzić zakładając spódniczkę mini?

Aktynoterapia – wskazania, przeciwwskazania, biostymulacja i efekty

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Terapia sztucznie generowanym światłem to stosunkowo nowa, ale bardzo skuteczna metoda. Z tego względu znajduje szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Wypróbuj na własnej skórze i ciesz się zdrowiem i urodą!

Nowe sposoby pielęgnacji skóry prosto od naukowców

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Skóra równie ważną częścią ciała jak każda inna. Utrzymywanie jej w zdrowiu i stosowanie odpowiedniej pielęgnacji powinno być obowiązkiem każdego. Oto nowinki ze świata nauki, które Wam w tym pomogą!

Joga twarzy – naturalny i darmowy sposób na wiecznie młodą twarz

Joanna Rojkowicz ponad miesiąc temu

Masz już dość testowania kremów przeciwzmarszczkowych, które nie przynoszą wymarzonych efektów? Chcesz ujędrnić swoją skórę i pomóc jej zwalczać objawy starzenia? Wypróbuj zestaw ćwiczeń, który poprawi wygląd twojej twarzy!

Odmłodzenie przez jedzenie – 8 wskazówek które warto znać!

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

Nasz wygląd zewnętrzny w dużej mierze zależy od stanu wewnętrznego organizmu. Starzenie się organizmu zachodzi zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz naszego ciała. Jaki z tego morał? Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zdrowszy styl życia. Banalne? A jednak skuteczne!

Obraz ciała w mass mediach i jego wpływ na zadowolenie z własnego wyglądu

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Na sposób postrzegania siebie, szczególnie ocenę swojego wyglądu w dużej mierze wpływają mass media i ideały piękna, które kierują. Czy rzeczywiście staramy się być tacy jak one? Czy wyjdzie nam to na dobre?