Jesteś na:

tkanka tłuszczowa

Glukozamina – właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Bóle stawów to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Nic dziwnego, że rynek suplementów wspomagających regenerację ich struktury i obiecujący znaczące zmniejszenie bolesności oraz zahamowanie niszczenia chrząstki cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Metoda 100, czyli zasady diety z ograniczeniem cukru

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Trener personalny Jorge Criuse proponuje dietę, w której węglowodany stanowią niewielki udział w diecie, a ich ilość nie może przekraczać 100 kcal na dobę. W jaki sposób argumentuje zasady swojej metody na redukcję masy ciała? Czy warto skorzystać z metody 100?

Sylwetka na lato – czy warto robić brzuszki?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zbliża się lato, a wraz z nim sezon na bikini. Niestety na naszym brzuchu wciąż zalegają pozostałości zimowego snu. Zaczynamy więc intensywne wyzwania i regularnie ćwiczymy brzuszki, chcąc osiągnąć płaską i smukłą talię. Gdzie tkwi błąd?

Metody analizy składu ciała – którą wybrać?

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Analizę składu ciała możemy dziś przeprowadzić za pomocą różnych metod, od tych najprostszych, które nie wymagają wyspecjalizowanego sprzętu a jedynie wiedzy, do skomplikowanych i precyzyjnych metod badawczych. Różnią się one między sobą przede wszystkim dokładnością i sposobem pomiaru, ale również ceną badania, użytym sprzętem i dostępnością.

Kortyzol – przyjaciel czy wróg? Sposoby na obniżenie poziomu hormonu stresu

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Kortyzol, nazywany często hormonem stresu, zaliczany jest do naturalnych hormonów steroidowych, wytwarzanych przez warstwę pasmowatą kory nadnerczy, należy do głównych przedstawicieli glikokortykosteroidów. Wywiera on duży wpływ na metabolizm naszego ciała, jednak możemy wykorzystywać jego działanie i uzyskiwać pozytywne skutki.

Cykliczna Dieta Ketogeniczna (CDK) cz.1 – zasady oraz zalety i wady

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Skuteczna redukcja dla sportowców – cykliczna dieta ketogeniczna

Leptyna a otyłość i odchudzanie – działanie i źródła hormonu sytości

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Za kontrolę głodu i sytości odpowiadają liczne czynniki, wśród których jednym z istotniejszych jest hormon leptyna. Jaki jest jej udział w utrzymaniu prawidłowej masy ciała?

Dzięki kozieradce szybciej spalisz tkankę tłuszczową i zbudujesz mięśnie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Kozieradka to zioło, często stosowane w kuchni jako przyprawa. Warto wiedzieć, że posiada wiele właściwości, które pomogą nam w osiągnięciu pięknej i umięśnionej sylwetki. Polecana szczególnie Panom.

Dieta dr Ornisha – założenia, produkty, wskazania, efekty oraz jadłospis

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Czy dieta Ornisha jest faktycznie optymalnym narzędziem redukcji tkanki tłuszczowej, czy też kolejnym chwytem marketingowym, na który dają złapać się zdesperowani pacjenci?

Miejscowe spalanie tłuszczu – czy trenowanie danej partii mięśniowej ma sens?

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Jednym z najważniejszych elementów smukłej, wysportowanej sylwetki jest płaski brzuch. Chcą go osiągnąć zarówno panie, jak i panowie. U kobiet dodatkowym miejscem, z którego najchętniej pozbyły by się tłuszczu są nogi. Czy istnieją więc metody umożliwiające spalenie tłuszczu z danych obrębów ciała? Zapraszam do lektury.

Niebezpieczne odchudzanie, czyli jak nie powinna wyglądać nasza dieta

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Prawidłowo przeprowadzony proces redukcji masy ciała niesie ze sobą liczne zalety – zarówno te wizualne, jak i zdrowotne. Z drugiej strony, nieodpowiednie odchudzanie na dłuższą metę powoduje, że zamiast osiągnięcia upragnionego celu ponosimy przykre konsekwencje. Jak więc się NIE odchudzać, by się… odchudzić?

Najszybciej nie oznacza najlepiej. Sposób na efektywne odchudzanie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Często wydaje nam się, że im szybciej tracimy kilogramy, tym lepiej. Niestety, w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej powiedzenie „co nagle, to po diable” sprawdza się idealnie. Dlaczego odchudzanie to nie sprint, a maraton, a szybko osiągnięte efekty wcale nie oznaczają długoterminowego sukcesu?

Trening aerobowy najlepszy w redukcji tłuszczu trzewnego

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Trening tlenowy skutecznie zredukuje tłuszcz trzewny i zadba o Twoją kondycję. Nie rezygnuj z niego i włącz go do swojego planu treningowego!

Najpierw masa czy redukcja? Wskazówki dla początkujących

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Jedno z najczęściej stawianych pytań ma złożoną i indywidualną odpowiedź. Dla kogo przewidziana jest najpierw masa, a kto powinien raczej redukować wagę ciała?

Odchudzanie w czasie snu jest możliwe!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czy możliwe jest odchudzanie w czasie snu? Tak! I to nie jest bajka. Naukowo potwierdzone wskazówki pomogą Wam zgubić nadprogramowe kilogramy. Nie musicie się budzić, to nie sen!

Głodówka – przebieg mechanizmów adaptacyjnych organizmu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Nagłe zaprzestanie dostarczania do organizmu składników odżywczych i mineralnych, potocznie zwane „głodówką” może przy dłuższym czasie trwania spowodować drastyczne w skutkach konsekwencje zdrowotne. Gdy trwa ona dłuższy czas, organizm uruchamia ciąg mechanizmów zabezpieczających przed jego całkowitym wyniszczeniem.

Regularne spożywanie posiłków wśród Polaków

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

W sumie powinno się zjadać 4–5 posiłków dziennie. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale nie wszyscy przestrzegają tej zasady i ktoś kto je „aż tyle” posiłków często budzi zdziwienie. Regularne spożywanie posiłków wcale nie powinno zaskakiwać. Dowiedzmy się, dlaczego jest to ważne i jakie ma znaczenie dla organizmu.

Brak sportu to nie jedyna przyczyna zimowego tłuszczyku!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Na zimę wiele osób przybiera na wadze. Zazwyczaj winę za to obarcza się mniejszą aktywność fizyczną, na którą nie pozwalają nam chłodne, zimowe dni. Z jednej strony brzydka pogoda i długie wieczory mogą skutecznie zniechęcić do aktywności fizycznej, jednak przyczyny zimowego tłuszczyku leżą także gdzie indziej.

Tkanka tłuszczowa również jest niezbędna!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Często walczymy z tkanką tłuszczową dążąc do jej całkowitej eliminacji. Schorzenia polegające na zaniku tkanki tłuszczowej zwane lipodystorfiami wydają się marzeniem. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że tkanka tłuszczowa również jest potrzebna naszym organizmom i jej całkowity zanik może okazać się niezwykle groźny dla zdrowia.

Załamanie metaboliczne – przyczyny, zapobieganie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Ćwiczysz i trzymasz dietę, a Twoje wysiłki nie przynoszą efektów? Mimo godzin spędzonych na sali fitness i skrupulatnego liczenia kalorii wciąż nie potrafisz zrzucić zbędnej tkanki tłuszczowej? Jeśli odpowiedź na oba pytania brzmi „tak” prawdopodobnie doświadczyłeś załamania metabolicznego – stanu, w którym twój organizm broni się przed dalszą utratą masy ciała. Jakie mogą być przyczyny tej sytuacji i jak jej zapobiegać?