Jesteś na:

suplementy

Oceń
suplementy - 4.0/5. Oddano 2 głosy.

Jak stosować kolagen? Kolagen w proszku, w płynie, w jedzeniu. Tabletki z kolagenem

Jakub Wiącek 3 dni temu

Każdy, kto kiedykolwiek miał jakąkolwiek kontuzję, z pewnością chociaż słyszał o kolagenie. Czym on jest, czy warto oraz jak stosować kolagen, aby osiągnąć jak najlepsze efekty?

Przedawkowanie magnezu – objawy, skutki

Magdalena Olejnik ponad tydzień temu

Nadmiar magnezu w naszym organizmie nazywany jest inaczej hipermagnezemią. Przedawkowanie magnezu zdarza się stosunkowo rzadko, ale jest niezwykle niebezpieczne i negatywnie wpływa na kondycję naszego zdrowia. Z tego względu suplementując ten pierwiastek powinniśmy zawsze stosować się do zaleceń z ulotki, bądź skonsultować się ze specjalistą. Czym objawia się hipermagnezemia?

Karnozyna – działanie, występowanie

Martyna Jaros ponad tydzień temu

Na początku ubiegłego wieku rosyjski badacz Gulewicz jako pierwszy wyizolował z materiału biologicznego karnozynę, której strukturę chemiczną ustalono kilka lat później. Obecnie wiadomo, że tytułowa substancja stanowi główny i podstawowy dipeptyd wchodzący w skład mięśni człowieka i zwierząt.

ZMA – skład, działanie, opinie. Dawkowanie ZMA

W parze z aktywnością fizyczną idzie oczywiście większe zapotrzebowanie organizmu na energię, niezbędne składniki odżywcze, witaminy czy minerały. Z tego względu producenci licznych suplementów opracowują gotowe i łatwo dostępne mieszanki preparatów mających na celu zabezpieczyć organizm przed ewentualnymi niedoborami, a tym samym sprostać oczekiwaniom konsumentów. Jednym z takich preparatów jest właśnie ZMA, któremu poświęcimy tutaj nieco więcej uwagi. Zapraszamy do lektury!

Aminokwasy BCAA – działanie, skutki uboczne. BCAA – czy warto?

Martyna Jaros ponad tydzień temu

BCAA to najpopularniejszy suplement diety będący skoncentrowanym źródłem aminokwasów rozgałęzionych. Wybierany jest przez sportowców zawodowych oraz amatorów w celach przyspieszenia regeneracji mięśni oraz zapobiegania katabolizmowi tkanki mięśniowej po zakończonym treningu.

Kwasy omega 3 – właściwości, dla dzieci, dawkowanie, źródła

Justyna Paroń ponad miesiąc temu

Regularne spożywanie ryb morskich stanowi jedno z najważniejszych zasad zdrowego żywienia. Ma to na celu stałe dostarczanie do organizmu kwasów omega-3, które są niezbędne do życia, a mimo to organizm sam nie potrafi ich syntezować. Takie zachowanie stanowi jeden z elementów profilaktyki chorób układu krążenia i nowotworów.  

Naturalne suplementy dla mężczyzn, kobiet, kobiet w ciąży i seniorów

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Suplementy diety to temat trudny. Przez jednych są uwielbiane i spożywane dosłownie na wszystko, przez innych potępiane. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku wszelkich innych produktów najważniejszy jest skład oraz to z jakich źródeł pochodzą, czy są pochodzenia naturalnego, czy może wyprodukowane syntetycznie. Dowiedz się, które wybrać!

Beta-alanina – działanie, dawkowanie. Skutki uboczne beta alaniny

U schyłku XIX wieku „prywatyzacja” sportu zawodowego przyczyniła się do powstania nowych kierunków nauk, poświęconych wyłącznie wysiłkowi fizycznemu. Skutkiem tego było pojawienie się na rynku szerokiego zaplecza suplementów wspomagających osiągnięcia sportowców.

Białko serwatkowe – efekty i skutki uboczne. Białko serwatkowe a odchudzanie

Katarzyna Urbańska ponad miesiąc temu

Jak wybrać najlepsze białko serwatkowe? Właściwości zdrowotne oraz jego możliwe skutki uboczne.

Bromelaina – właściwości, skutki uboczne. Opinie i cena

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Już w starożytności słoneczne owoce ananasa były powszechnie wykorzystywane w tradycyjnej medycynie ludowej w celach terapeutycznych. Bromelaina zawarta w ananasach posiada godne uwagi właściwości, które w obecnych czasach cieszą się dużą popularnością wśród badaczy poszukujących nowych alternatywnych sposobów leczenia wybranych schorzeń.

Testosteron – działanie, booster. Testosteron jako doping

Utożsamiany jest z symbolem męskości, siły czy temperamentu. Stanowi jeden z kluczowych hormonów regulujących najważniejsze procesy zachodzące w organizmie. Testosteron – bo o tym hormonie będzie dzisiaj mowa, by spełniał swoje funkcje musi być produkowany w odpowiednich ilościach. Czy istnieją zatem naturalne sposoby aby wpłynąć na jego poziom w ustoju? Jakie są prawidłowe normy tego hormonu zarówno dla kobiet jak i mężczyzn? O jakich funkcjach testosteronu mowa? Na te i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury !

Nutridrink – skład, rodzaje, skutki uboczne, cena. Gdzie kupić nutridrink?

Justyna Paroń ponad miesiąc temu

Nie ma obecnie szybciej rozwijającej się nauki niż dietetyka i żywienie człowieka. Z każdym rokiem odkrywane są nowe zależności między sposobem żywienia a stanem zdrowia organizmu. Ogromne zainteresowanie tą dziedziną nauki oraz preparatami odżywczymi przyczyniły się do wprowadzenia na rynek nutridrinków, które cieszą się dużym powodzeniem wśród chorych z problemami żywieniowymi.  

Suplementy na odchudzanie. Najlepsze suplementy na odchudzanie

U schyłku XIX wieku „prywatyzacja” sportu zawodowego przyczyniła się do powstania nowych kierunków nauk, poświęconych wyłącznie wysiłkowi fizycznemu. Skutkiem tego było pojawienie się na rynku szerokiego zaplecza suplementów wspomagających osiągnięcia sportowców. Dynamicznie rozwijający się rynek idąc za nowo powstałymi trendami stale poszerza asortyment trafiając do nowych grup odbiorców, często również nie związanych ze sportem. Przykładem tego typu specyfików są suplementy wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej, chętnie kupowane przez osoby borykające się z nadmierną masą ciała.

Morwa biała – na odchudzanie, skutki uboczne. Jak stosować morwę białą?

Patrycja Nawojowska ponad miesiąc temu

Morwa biała jest spotykana zarówno w krajach azjatyckich, jak i europejskich, w tym w Polsce. Choć głównie może się kojarzyć ze słodkimi owocami kształtem przypominającymi jeżyny, w lecznictwie wykorzystuje się także jej liście i korzeń. Jakie ma działanie i czy warto stosować jej preparaty?

Sposoby na cellulit – tabletki, masażer, peeling kawowy i bańki chińskie

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Cellulit jest coraz powszechniej spotykanym schorzeniem, które w przeważającej części dotyczy kobiet. To nie tylko nieestetyczny wygląd zewnętrznej powłoki skóry, ale i szereg istotnych zaburzeń wewnątrz organizmu. W miarę rozwoju wiedzy medycznej i kosmetologicznej, jak i wpływu odpowiedniej diety na rozwój cellulitu, z powodzeniem można skutecznie zapobiegać oraz leczyć wszelakie problemy skórne.

Spirulina – działanie. Spirulina na włosy, twarz

Patrycja Nawojowska ponad miesiąc temu

Spirulina stała się sławna dzięki pomyślnemu zastosowaniu jej przez NASA jako suplement dla astronautów w czasie misji kosmicznej. Znana od bardzo dawna, wykorzystywana jest też w kosmetyce czy farmakologii. Czym tak naprawdę jest tajemniczy zielony proszek, czy warto go stosować, a jeśli tak, to dlaczego?

Witamina K2 mK7 – właściwości, opinie. Gdzie występuje witamina K2 mk7?

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Witamina K2 jest coraz popularniejsza w mediach. Przez jednych krytykowana, a przez innych wystawiana na piedestał. Warto przed podjęciem decyzji dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest ta witamina i jakie udowodnione korzyści przynosi dla zdrowia człowieka. To i wiele więcej w poniższym artykule.

Glukozamina – skutki uboczne, opinie. Glukozamina na stawy

Glukozamina od lat ma tylu samo zwolenników co przeciwników, stanowi temat wiecznych dyskusji pośród różnych specjalistów z dziedziny zdrowia, jest też często wymieniana jako tzw. „must have” przez sportowców trenujących dyscypliny siłowe lub siłowo-wytrzymałościowe. Czy suplementacja glukozaminą rzeczywiście przynosi korzyść dla naszych stawów? Czy jest bezpieczna dla organizmu? Czy naprawdę warto włączyć ją do diety codziennej? Bazując na najnowszych doniesieniach medycznych, postaramy się udzielić odpowiedzi na zadane pytania. Zapraszamy do lektury!

Piperyna – właściwości, skutki uboczne. Jak stosować piperynę?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Piperynę kojarzymy głównie z ostrością smaku i poprawą trawienia. Jej działanie sięga jednak o wiele dalej. Czy może okazać się skuteczna w leczeniu depresji, nowotworów i otyłości?