stawy

Tarczyca Bajkalska – właściwości, zastosowanie, cena, jak stosować

Sonia Walla ponad tydzień temu

Tarczyca bajkalska to roślina od dawna znana we wschodniej medycynie. Związki aktywne w niej zawarte okazują się mieć korzystny wpływ na profilaktykę i leczenie wielu chorób. Jakie właściwości, poza potencjałem antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym posiada tarczyca bajkalska? W jakich chorobach jej stosowanie przyniesie korzyści terapeutyczne?

Glukozamina – właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Bóle stawów to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Nic dziwnego, że rynek suplementów wspomagających regenerację ich struktury i obiecujący znaczące zmniejszenie bolesności oraz zahamowanie niszczenia chrząstki cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Dieta w łuszczycowym zapaleniu stawów (ŁZS)

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Dieta DASH pomoże nie tylko w nadciśnieniu. Może także zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia łuszczycowego zapalenia stawów.

Dieta przy zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa (ZZSK)

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Wystarczy kilka zmian w diecie, aby polepszyć jakość życia w ZZSK. Czy kwasy omega-3 są w stanie przynieść poprawę?

Bazylia – właściwości, zastosowanie i przechowywanie

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Bazylia to ważny element kuchni śródziemnomorskiej. Może być dodawana zarówno do dań słodkich, jak i słonych. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ta niezwykła roślina nie tylko świetnie smakuje, ale posiada również liczne właściwości lecznicze.

Herbata jako główne źródło fluoru

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

W zależności od gatunku herbata zawiera wiele cennych składników, które w odpowiednich ilościach wykazują korzystne działanie na organizm człowieka. Biorąc pod uwagę fakt, iż herbata zawiera sporą dawkę fluoru, czy warto pić ją z dotychczasową częstotliwością?

Kolagen – właściwości, rodzaje, źródła i zastosowanie

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

W jakich produktach znajdziemy naturalny kolagen, który pozwoli nam cieszyć się jędrną i gładką skórą, a także zdrowymi stawami przez długi czas?

Pływanie – wpływ na zdrowie i odchudzanie, techniki, potrzebny sprzęt i zagrożenia

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Pływanie jest jednym z najbardziej efektywnych sportów w procesie odchudzania. Przeznaczone dla każdego, zadba o kręgosłup i stanowi idealny sposób na relaks!

Zagrożenia związane z nadużywaniem suplementów

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Suplementy diety nie zawsze są potrzebne i nie zawsze są zdrowe. Wzrost ich spożycia wcale nie musi świadczyć o większej dbałości o zdrowie wśród Polaków. Wystarczy przecież zdrowa i zbilansowana dieta!

Dna moczanowa – objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Marta Konował ponad miesiąc temu

Dna moczanowa to choroba, która dotyka mężczyzn w średnim wieku i kobiety po menopauzie. Można z nią jednak skutecznie walczyć odpowiednią dietą i zmianą stylu życia.

Wpływ diety na przebieg reumatoidalnego zapalenia stawów

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Reumatyzm jest chorobą, która nie dotyczy tylko osób starszych. Warto wiedzieć, czym się ona objawia, jak się ją leczy. Już zwykła zmiana diety może pomóc. przekonaj się sam!