sen

10 sposobów na pozbycie się tłuszczu z brzucha

Małgorzata Mleko 2 dni temu

Nadmiar tłuszczu brzusznego wpływa niekorzystnie nie tylko na nasz wygląd, ale również na zdrowie. Jego nadmiar może m.in. wywoływać choroby związane z narządami jamy brzusznej. Co zrobić, by skutecznie się go pozbyć? Przekonaj się sam!

Sen – zalecana ilości snu, rola, związek z otyłością

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Przez długi czas sądzono, że sen to bierny stan, w którym mózg zatraca swoją aktywność. Dziś wiadomo, że prawda jest zupełnie inna.

Sezam – rodzaje, właściwości, zastosowanie, przepisy

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Wszyscy zapewne znają sezam, a szczególnie popularne sezamki – słodki, chrupiący przysmak. Jednak czy sezam ma jakiekolwiek właściwości zdrowotne? Oczywiście, że tak! Poznajmy moc nasion sezamu i przepisy z jego dodatkiem.

Jet lag, czyli zespół nagłej zmiany strefy czasowej

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Podróżowanie do miejsc w innych strefach czasowych zawsze wymaga od nas przestawienia zegarka. Jednak czy własny zegar biologiczny, możemy przestawić w równie prosty sposób, co elektroniczne sprzęty?

Lawenda uspokoi i ukołysze Cię do snu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Ta niezwykła roślina, którą często trzymamy w domach jako ozdobę, posiada wiele cennych właściwości. Między innymi zadba o spokojny i zdrowy sen!

Dieta dla pracujących w nocy lub na zmiany

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Coraz częściej jesteśmy zmuszeni zaburzać dobowy rytm naszego organizmu pracując w nocy. Jak złagodzić negatywne skutki i dopasować dietę do indywidualnych potrzeb?

Drzemka zapewni Ci zdrowie i wydłuży życie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jeśli chcesz intensywniej żyć i wyciągnąć jeszcze więcej z dnia, zadbaj o swój odpoczynek. Ilość snu jest niezwykle ważna, ale także krótkie drzemki mogą Ci w tym pomóc.

Kiedy spać nie można, czyli domowe sposoby na chrapanie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Chrapanie często może spędzać sen z powiek, szczególnie osobom, które muszą je słuchać. Są jednak na to sposoby. Nie zawsze chrapanie musi kończyć się zabiegiem!

5 naturalnych sposobów na przeziębienie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zima a także wczesna wiosna to czas zwiększonego ryzyka grypy i przeziębienia. Możemy się jednak przed nią bronić w naturalny sposób bez zbędnych leków. Wystarczy trzymać się tych prostych 5 wskazówek.

Odchudzanie w czasie snu jest możliwe!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czy możliwe jest odchudzanie w czasie snu? Tak! I to nie jest bajka. Naukowo potwierdzone wskazówki pomogą Wam zgubić nadprogramowe kilogramy. Nie musicie się budzić, to nie sen!

To co jesz wpływa na to jak śpisz. Dieta na dobry sen

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Według badań opublikowanych przez American Academy of Sleep Medicine nasza dieta wpływa na jakość naszego snu. Aby się wyspać zwróć uwagę nie tylko na ilość przespanych godzin, ale także na to, co znajduje się na Twoim talerzu.

Zobacz więcej, patrz szerzej – zadbaj o swój wzrok

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Warto wiedzieć, jakie witaminy i substancje odpowiadają za prawidłową pracę naszych oczu i wprowadzić je do codziennej diety, aby móc w pełni korzystać z tego, jakże ważnego, zmysłu.

W przygotowaniu na zimowy sen – jak spać by nie zaspać

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zbliża się zima, dzień staje się coraz krótszy, a nam coraz ciężej rano wstać z łóżka. Jeszcze nigdy ciepła kołdra nie była tak zachęcająca, jak teraz. To idealna pora, aby podjąć temat snu.

Produkty zakazane i polecane na kolację

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Poznaj zasady, którymi warto się kierować przy komponowaniu posiłku na kolacje! Dzięki nim nie będziesz głodny, ani przejedzony!

Korzyści płynące ze spania w całkowitej ciemności

Anna Mielczarek ponad miesiąc temu

Sen jest niezwykle ważny dla zachowania zdrowia. Oprócz regularności na jego jakość wpływają także inne czynniki. Czy ciemność może być jednym z nich? Sprawdź!

5 symptomów które mogą świadczyć o początku depresji

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Depresja jest chorobą często bagatelizowaną przez otoczenia, a nawet samego chorego. Ciągły smutek i zniechęcenie nie musi być objawem jesiennej chandry, a objawem groźnej choroby. Dowiedz się, jak rozpoznać depresje wcześniej, aby szybko jej przeciwdziałać.

Zbyt krótki sen zaburza pracę organizmu

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

W dobie dzisiejszych czasów poświęcamy na sen mniej czasu niż nasz organizm tego potrzebuje. Zamiast zegarowych ośmiu na wypoczynku spędzamy często mniej niż sześć godzin na dobę! Sen jest nam niezbędny do regeneracji oraz do sprawnego funkcjonowania organizmu. Sprawdź jakie sygnały wysyła Twoje ciało, gdy jest zmęczone.

Narkolepsja – objawy, przyczyny i leczenie nadmiernej senności

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Narkolepsja jest dość rzadką chorobą o podłożu neurologicznym, przejawiająca się nadmierną sennością i napadami snu w okresie czuwania.