Jesteś na:

rumianek

Rumianek na oczy włosy, gardło, trądzik. Działanie rumianku pospolitego

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Rumianek pospolity – zioło o nieprzeciętnych właściwościach.

Rumianek w ciąży i dla noworodka. Na co stosować rumianek?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Etiologia słowa „rumianek” wywodzi się z dwóch języków: greckiego, w których słowo „chamomila” pochodzi od dwóch słów, oznaczających „ziemne jabłko” oraz z łaciny, gdzie słowo „matricaria” oznacza „matkę”.

Rumianek – niezawodny sposób na relaks!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Codziennie jesteśmy wystawiani na działanie czynników stresogennych. Niezależnie od tego czym się zajmujemy stres towarzyszy nam od zawsze. Warto znać najlepsze sposoby na relaks, a rumianek jest jednym z nich!

Odpowiednia dieta jako ochrona przed stresem

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Jest wiele metod i sposobów radzenia sobie ze stresem, ale czy dieta może nas ochronić przed jego negatywnymi skutkami? Oczywiście, że tak! Ważne jest, aby w diecie zachować równowagę pomiędzy wszystkimi składnikami odżywczymi, mineralnymi i witaminami.

Rumianek – zastosowanie i właściwości najpopularniejszej rośliny leczniczej!

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Może być pospolity, lekarski, apteczny, zwyczajny, prawdziwy… Ma wiele nazw, ale pod którą go nie spotkamy będzie to zawsze jeden i ten sam znany od lat rumianek. Można kupić go w każdym sklepie zielarskim albo posadzić samemu w ogródku. Napary z rumianku mogą być stosowane w różnorodny sposób. Oto najważniejsze informacje dotyczące właściwości i zastosowania rumianku.

Lecznicza moc ziół i tajemnicza substancja – apigenina

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy z D’Or Institute for Research and Education są bliscy wynalezienia leku, który pomoże pacjentom wrócić do zdrowia. Inspiracją dla nich stały się naturalne zioła.

Zioła łagodzące świąteczne przejedzenie

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Uwielbiasz święta jednak boisz się świątecznego przejedzenia? Spokojnie, są na to sposoby.