Jesteś na:

refluks

Oceń
refluks - 4.0/5. Oddano 1 głosy.

Przełyk Barretta – objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Nieleczony refluks przyczynia się do rozwoju schorzenia określanego mianem przełyku Barretta, który łatwo może przekształcić się w raka gardła, przełyku lub jamy ustnej.

Miód manuka łagodzi objawy aż 8 chorób!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Na rynku obecnych jest wiele rodzajów miodów. Ostatnio dużą popularnością cieszy się miód manuka! Zobacz w jakich schorzeniach może przynieść Ci ulgę!

Nasiona pigwy cenniejsze niż cały owoc!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Pigwa jest owocem zawierającym bogactwo cennych wartości odżywczych. W wielu przypadkach lepiej jednak sięgnąć po nasiona pigwy niż słodko-kwaśny owoc. Dowiedz się, na co wpływają nasiona pigwy!

Chleb świętojański – skład, właściwości i zastosowanie

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Chleb świętojański z racji kompozycji składników odżywczych, które go tworzą, jest idealną opcją na energetyczną przekąskę dla osób zabieganych

Refluks – rodzaje, rozpoznanie, czynniki ryzyka oraz powikłania

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u gastrologa są dolegliwości związane z powracaniem treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Kiedy zjawisko to można uznać za niegroźne, a kiedy powinno stanowić podstawę do interwencji lekarskiej? Jaki wpływ na jego rozwój ma nasz styl życia i jakie niesie za sobą konsekwencje?

Astma a refluks u dzieci otyłych – mylenie objawów i zła diagnoza

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dzieci borykające się z otyłością są bardziej narażone na występowanie astmy i refluksu. Nierzadko lekarze mylą objawy refluksu z astmą co prowadzi do nieprawidłowego leczenia i nadużywania leków.

Refluks u dzieci i niemowląt – objawy oraz dieta

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Refluks jest schorzeniem, które często dotyka nie tylko dorosłych, lecz także dzieci, nawet w okresie niemowlęcym. Czy każdy epizod ulewania lub wymiotów u dziecka powinien nas martwić? Kiedy powinniśmy stwierdzić, że są to naturalne, niegroźne zjawiska, a kiedy należy skonsultować ten problem z lekarzem?

Dieta w refluksie żołądkowo-przełykowym – produkty zalecane i zakazane

Paulina Żurek ponad miesiąc temu

Jeżeli odczuwasz nadkwaśność, zgagę czy pieczenie w przełyku, być może to początek refluksu. Zobacz najnowsze zalecenia dietetyczne dla tego starego i coraz częstszego problemu.

15 nadzwyczajnych właściwości jagód acai. Siła tkwi w naturze

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Jagoda acai zwana “brazylijską żyłą złota” dotarła także do Polski. Sprawdź jakim właściwościom zdrowotno-energetycznym zawdzięcza swoją nazwę.

Refluks - Jakie są objawy, przyczyny i sposoby leczenia tej uciążliwej choroby?

Kinga Gąsienica - Roj ponad miesiąc temu

Częsta zgaga i uczucie pieczenia w gardle? To mogą być pierwsze objawy choroby refluksowej.