Jesteś na:

rak piersi

GAC, czyli właściwości i zastosowanie owocu z rodziny dyniowatych

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Owoc GAC – czyli Momordica cochinchinensis to tropikalna roślina, której naturalnym środowiskiem są obszary Południowej Azji – Wietnam, Chiny, Tajlandia. Zbiory owoców trwają od jesieni do zimy, kiedy ich skórka przybiera kolor od ciemno-pomarańczowego po czerwony. Najbardziej wartościowa jest czerwona warstwa otaczająca nasiona. Ze względu na swój intensywny czerwony kolor wykorzystywana jest do nadania apetycznej barwy w tradycyjnej wietnamskiej potrawie Xoi Gac.

Kobiece dolegliwości, w których dieta ma znaczenie

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Leczenie wielu dolegliwości, które głównie dotykają kobiety zależy w dużej mierze od stosowanej diety. Trzymając się zasad zdrowego żywienia oraz regularnie uprawiając aktywność fizyczną można uniknąć wielu schorzeń, ale również przyspieszyć powrót do zdrowia lub zahamować dalszy rozwój choroby.

Jarmuż chroni przed rakiem piersi!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jarmuż posiada właściwości, które mogą skutecznie ochronić Cię przed rakiem piersi! Nie czekaj, wzmacniaj swoją odporność na zmiany nowotworowe już dziś!

(Nie)pożądany kwas foliowy w diecie kobiet

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy z St. Michael’s Hospital w Kanadzie przeprowadzili badania, które ukazują negatywne skutki nadmiaru kwasu foliowego. Okazuje się, że może on przyspieszyć rozwój raka piersi. Jest to niezwykle istotna wiadomość dla kobiet, którym właśnie kwas foliowy polecany jest przed i w czasie ciąży.

Badania – najważniejszy krok w prewencji i leczeniu chorób

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Badania lekarskie są niezwykle ważnym elementem prewencji wielu chorób, a także pierwszym krokiem, na drodze do podjęcia prawidłowego leczenia.

Czy grozi Ci rak piersi, czyli co wywołuje nowotwór?

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Wielu naukowców prześciga się w teoriach dotyczących tego, czy wiadomo skąd bierze się nowotwór piersi, lecz w chwili obecnej jednogłośnie mogą jedynie potwierdzić, że są czynniki, które go wywołują. Sprawdź jakie.

Wykrywanie raka piersi - niezbędne regularne samobadanie!

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. Poznaj go lepiej i sprawdź, jak można się przed nim uchronić.