Jesteś na:

paznokcie

Olejek z drzewa herbacianego – właściwości, na trądzik, na paznokcie. Jak stosować?

Justyna Paroń ponad miesiąc temu

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się w Polsce fitoterapia, czyli dziedzina medycyny, która zakłada wykorzystanie naukowo przebadanych roślin i ziół w celach leczniczych. Ze względu na kojące oraz antyseptyczne właściwości rośnie popularność olejku herbacianego, który stosowany jest jako dopełnienie wielu kuracji leczniczych

Stan paznokci a niedobory witaminowe

Marta Gzyl ponad miesiąc temu

Jeżeli nagle nasze paznokcie stały się łamliwe, rozdwojone, pojawiły się na nich przebarwienia lub płytka pokryta jest poprzecznymi lub podłużnymi rowkami może być to sygnał, że w organizmie coś się dzieje.

Pierzga pszczela – właściwości, pozyskiwanie, dawkowanie i zastosowanie

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Produkty wytwarzane przez pszczoły od dawna słyną z wysokiej wartości odżywczej oraz właściwości prozdrowotnych. Zarówno miód, pyłek oraz tytułowa pierzga pszczela są produktami, które zdecydowanie warto mieć w swoim domowym zaciszu, aby stosując je w codziennej diecie, naturalnie wzmacniać swoje zdrowie. Co wartościowego zawiera w sobie pierzga pszczela i dlaczego proces jej powstawania możemy porównać do kiszenia kapusty? Zapraszam do lektury!

Zalety i wady stosowania ziemi okrzemkowej

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Coraz więcej osób zwraca uwagę na rolę krzemu w kondycji włosów, paznokci, kości i stawów. Ten nieco niedoceniany pierwiastek okazuje się bowiem mieć niebagatelne znaczenie dla zdrowia całego organizmu. Dobrym źródłem krzemu jest ziemia okrzemkowa – skała organiczna zasobna w krzemionkę. Jakie są wady i zalety jej stosowania?

Drożdże spożywcze czy piwowarskie? Poznajmy różnice

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Warto poznać cechy, jakie odróżniają drożdże piwowarskie od spożywczych, aby móc wybrać odpowiedni produkt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Zagrożenia związane z nadużywaniem suplementów

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Suplementy diety nie zawsze są potrzebne i nie zawsze są zdrowe. Wzrost ich spożycia wcale nie musi świadczyć o większej dbałości o zdrowie wśród Polaków. Wystarczy przecież zdrowa i zbilansowana dieta!

Kosmetyczne właściwości olejku arganowego. Dobry na włosy, paznokcie i skórę twarzy

Honorata Pieprzyk ponad miesiąc temu

Olejek arganowy równie dobrze może być stosowany w kuchni, jak i w łazience. Stosowany wewnętrznie i zewnętrznie zapobiega i leczy. Dzięki niemu możemy spowolnić procesy starzenia, zwalczyć trądzik czy złagodzić bóle stawowe i reumatyczne.

Składniki mineralne na zdrową, piękną skórę i mocne paznokcie

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Brak składników mineralnych w codziennym odżywianiu wpływa niekorzystnie na nasze paznokcie i skórę. Sprawdź czego potrzebujesz.

Oliwa z oliwek stosowana nie tylko w kuchni! Wpływa na włosy, paznokcie i skórę twarzy!

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Ten prosty dodatek do potraw może być używany na wiele różnych sposobów. I naprawdę działa.

Witaminy na włosy i paznokcie, czyli jak sprawić by były piękne i mocne?

Julia Sikora ponad miesiąc temu

Co zrobić, aby nasze włosy i paznokcie były piękne i zdrowe? Jak sobie radzić z ich osłabieniem?