Jesteś na:

otyłość

Oceń
otyłość - 5.0/5. Oddano 1 głosy.

Otręby a płatki owsiane – różnice, zastosowanie

Małgorzata Mleko 6 dni temu

Czy wiesz, czym różnią się płatki od otrębów owsianych? Czy stosujesz te produkty w swojej kuchni? Jakie właściwości niosą ze sobą? Czy warto po nie sięgać? Rozwiej swoje wątpliwości!

Jeść oczami – jak bodźce wzrokowe wpływają na nadwagę i otyłość

Małgorzata Mleko ponad tydzień temu

Czy widok jedzenia może przyprawić o nadmierne kilogramy?

Dieta odchudzająca dla dziecka – jak zmienić jego nawyki żywieniowe

Martyna Jaros ponad tydzień temu

Sposób żywienia dzieci uzależniony jest od nawyków żywieniowych ich rodziców oraz osób ze środowiska przedszkolnego i szkolnego, w którym się obraca. Preferencje, co do wyboru żywności korzystnej i niekorzystnej dla zachowania zdrowia nabyte przez pociechę w najmłodszych latach życia, mogą sprzyjać rozwojowi chorób dietozależnych w latach późniejszych bądź stanowić podstawę dla zachowania zdrowego organizmu.

Obesitolog kontra dietetyk – zawody przyszłości?

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Wobec przerażających danych statystycznych głosy ekspertów (m.in. członków Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością) wskazują na konieczność powołania specjalizacji lekarskiej z obesitologii. Czym zajmowałby się obesitolog i czy jego relacje z dietetykiem polegałyby raczej na współpracy, czy wzajemnej konkurencji o pacjenta?

Makaron w diecie – zagrożenie dla sylwetki?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Czy makaron rzeczywiście tuczy?

Bypass żołądkowy – opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania oraz dieta

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Bypass żołądkowy jest operacją podlegającą pod chirurgię bariatryczną. Przez pojęcie to rozumiemy wszystkie metody leczenia otyłości sposobami chirurgicznymi. Idea tych operacji zrodziła się w Stanach Zjednoczonych i do tej pory (ze względu na bardzo wysoki odsetek osób chorobliwie otyłych) jest tam jedną z najczęstszych metod leczenia otyłości.

Dieta Adriana Lukoszka – historia twórcy, zasady i efekty

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Silna wola, upór i wiara – to zdaniem Adriana Lukoszka trzy najważniejsze cechy pozwalające osiągnąć sukces. Z bliska przyjrzymy się historii człowieka, który samodzielnie pozbył się 120 kilogramów w ciągu niespełna roku.

Balon żołądkowy – opis zabiegu, wskazania, przeciwwskazania, efekty oraz dieta

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Istnieje wiele sposobów walki otyłością, jednakże nie wszystkie są skuteczne, a niektóre wręcz mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu. Jedną z metod bardzo skutecznego zmniejszenia masy ciała jest zabieg wszczepienia do żołądka balonu Orbera.

Orzeszki ziemne pomimo dużej kaloryczności nie tuczą!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Z pewnością zaskoczy Was fakt, że orzeszki ziemne mogą stać się nie tylko zdrową, ale nietuczącą przekąską! Informacja ta potwierdzona jest naukowo!

Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) – zalecenia dietetyczne, znaczenie otyłości i zapobieganie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Żylaki to problem znacznej części społeczeństwa – ponad połowa kobiet i prawie 40% mężczyzn w Polsce skarży się na dolegliwości związane z przewlekłą niewydolnością żylną – schorzeniem powstałym na skutek uszkodzenia żył i nieprawidłowego przepływu krwi przez ich światło. Jak zapobiegać występowaniu choroby? Czy otyłość ma związek z rozwojem przewlekłej niewydolności żylnej i jakie zalecenia dietetyczne należy przestrzegać, by wspierać skuteczność leczenia?

Otyłość a depresja – przyczyny współwystępowania

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Dietetycy i eksperci do spraw psychologii odżywiania wskazują na silny związek pomiędzy przyzwyczajeniami żywieniowymi a nastrojem. Już na przełomie XX i XXI wieku zauważono współwystępowanie dwóch chorób, które w znacznym stopniu wpłynęły na komfort życia ludzi – mowa o otyłości i depresji.

Poznaj sproszkowaną, zieloną herbatę i jej wpływ na zdrowie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Zdrowotne właściwości zielonej herbaty są już wszystkim dobrze znane. Matcha jednak wyróżnia się spośród innych liściastych herbat. Chroni ona przed wieloma chorobami, a także przed upływem czasu.

Stres i aspekty żywieniowe u osób pracujących

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Zdarza się także, że po określone produkty sięgamy w momentach trudnych, stresujących, które wprowadzają w negatywny nastrój. Dzieje się tak również, gdy towarzyszy nam stres związany z pracą - w przekąskach szukamy uspokojenia.

Astma a refluks u dzieci otyłych – mylenie objawów i zła diagnoza

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dzieci borykające się z otyłością są bardziej narażone na występowanie astmy i refluksu. Nierzadko lekarze mylą objawy refluksu z astmą co prowadzi do nieprawidłowego leczenia i nadużywania leków.

Ryby mogą spowodować otyłość u dzieci

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Kobiety ciężarne, które spożywają dużą ilość ryb zwiększają ryzyko otyłości u swoich dzieci. Dieta kobiet ciężarnych wymaga wiele uwagi i planowania, bowiem wszystko może oddziaływać na nienarodzone dziecko.

Brak śniadania to pierwszy krok ku otyłości

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Osoby, które nie jedzą śniadania, uważają to za najlepszy sposób na utrzymanie zgrabnej sylwetki. Niestety są w błędzie! Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i nie należy z niego rezygnować.

Olej z wiesiołka – skład, zastosowanie, działanie i opinie

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Lecznicze właściwości wiesiołka są wykorzystywane już od dawna. Z roku na rok preparaty z oleju wiesiołka zyskują coraz większą popularność i swoich zwolenników. Najbardziej cenne z całej rośliny są nasiona, z których to pozyskuje się prozdrowotny olej. Lista zalet oraz zastosowań jest spora.

Najczęstsze błędy w żywieniu dzieci

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Rola rodziców i dorosłych w odżywieniu dzieci jest nie do przecenienia i wpływa na ich późniejsze nawyki żywieniowe. Zarówno brak kontroli tego co dziecko je, jak i nadmierne monitorowanie mogą prowadzić w przyszłości do przyjmowania nadmiernej ilości jedzenia, a więc przysłużyć się do pojawienia się otyłości i nadwagi.

Żuj dłużej by zachować piękną sylwetkę

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy z uniwersytetu Wageningen udowodnili, że długość żucia w ustach pożywienia przed połknięciem, wpływa na ilość, jaką w ostateczności spożyjemy. Świadome jedzenie, bez pośpiechu znalazło naukowe potwierdzenie skuteczności w zachowaniu pięknej i szczupłej sylwetki.

Zaburzenia odżywiania mogą zależeć od typu sylwetki

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy z Drexel University przypuszczają, że typ sylwetki może mieć duże znaczenie dla występowania zaburzeń odżywiania. Osoby z sylwetką typu jabłko są bardziej narażone na podjadanie, a także poważniejsze zaburzenia odżywiania jak bulimia czy anoreksja.