Jesteś na:

niemowlę

Napój ryżowy – w ciąży, podczas karmienia, dla niemowląt i dzieci

Martyna Jaros tydzień temu

Sięgamy coraz częściej po napoje roślinne, których przykładem może być mleko ryżowe. Czy jest to dobry produkt w diecie kobiety w ciąży, mamy karmiącej oraz niemowląt i dzieci?

Metoda BLW – zalety, wady, przepisy

Dominika Guzik ponad tydzień temu

Wspólny stół, wspólny posiłek, rodzina… są to szczególnie ważne aspekty w życiu małego człowieka. Czas wprowadzania pokarmów uzupełniających przysparza wielu stresów zatroskanym rodzicom. Okres tysiąca pierwszych dni odgrywa kluczową rolę w programowaniu metabolicznym oraz wpływa na jakość życia dziecka, także w przyszłości.

Wprowadzanie glutenu do diety dziecka – najnowsze wytyczne

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

W 2016 roku Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci zaktualizowało swoje stanowisko wobec wprowadzania nowych produktów do diety niemowląt. Dowiedz się, kiedy w bezpieczny sposób wprowadzić gluten do diety dziecka.

Dieta i odpowiednia waga wpływa na wzrost IQ w pierwszych miesiącach życia

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy dowodzą, że na wzrost IQ duży wpływ ma wielkość czaszki po urodzeniu, a także jej wzrost oraz waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Wskazali także na produkty spożywcze, które wspomagają rozwój inteligencji u dzieci.

Zalety karmienia piersią w świetle najnowszych badań

Marta Konował ponad miesiąc temu

Najnowsze badania naukowe wskazują na coraz większy wpływ karmienia piersią na przyszły stan zdrowia matki i dziecka. Wyniki te powinny zachęcać młode mamy do karmienia swoich pociech pokarmem naturalnym.

Leczenie żywieniowe osób chorych na fenyloketonurię

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Fenyloketonuria to choroba bardzo rzadka, jednak wymagająca ścisłej diety już od chwili jej zdiagnozowania. Poznaj produkty, które powinny na stałe zostać wykluczone z diety osób chorych.

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Każdy, kto posiada dziecko, wie jak ważne jest jego bezpieczeństwo. W sytuacji zagrożenia nie ma czasu na szukanie pomocy w książkach czy internecie. Często o życiu i zdrowiu decydują sekundy. Dlatego dobrze wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy.

Alergia pokarmowa u dzieci – objawy, przyczyny i leczenie uciążliwej choroby

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Ostatnie lata pokazują znaczący wzrost zapadalności na alergie pokarmowe u dzieci. Problem alergii coraz częściej dotyczy tych najmłodszych pociech.

Fenyloketonuria. Objawy, przyczyny, leczenie i odpowiednia dieta

Magdalena Wilk ponad miesiąc temu

Fenyloketonuria to nieuleczalna, wrodzona choroba, która wymaga odpowiedniej diety. Co warto o niej wiedzieć?

Karmienie piersią – zalety dla matki i dziecka

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Karmienie piersią nie tylko dostarcza małemu organizmu potrzebnych składników odżywczych, ale także buduje unikalną więź między mamą a dzieckiem.

Fundamentalne zasady rodzicielstwa i bliskości

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Rodzicielstwo to jeden z najpiękniejszych momentów życia. Troska i miłość okazana dziecku tworzy szczególną więź, która procentuje w przyszłości.

Prawidłowe karmienie piersią – poznaj niezawodne techniki

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Jesteś świeżo upieczoną mamą? A może spodziewasz się maleństwa? Sprawdź w jakich pozycjach i kiedy karmić dziecko, by przynosiło korzyści zarówno tobie, jak i jemu.

Leczenie żywieniowe dzieci, również tych przedwcześnie urodzonych

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Leczenie żywieniowe jest częścią terapii osób, u których żywienie drogą naturalną jest niemożliwe lub niewystarczające. Coraz częściej w tej grupie chorych znajdują się dzieci.

Dzieci i niemowlęta również mogą cierpieć na zaparcia. Można je leczyć!

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Za zaparcie uważa się oddawanie mniej niż 3 stolców w ciągu tygodnia lub oddawanie stolców twardych, zbitych, z wysiłkiem, któremu towarzyszy ból, płacz.

Niemowlęta i dzieci również mogą cierpieć na bezsenność. Zobaczmy dlaczego…

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Problem snu u dzieci często pojawia się podczas sprawowania nad nimi opieki. Zazwyczaj rodzice uważają, że ich dziecko śpi zbyt krótko. Dlaczego się tak dzieje i czy rodzic ma powody do zmartwień?

Niemowlęcy, młodzieńczy, wieku dorosłego - trądzik może zaatakować każdego!

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Trądzik to nie tylko problem młodych osób w wieku dojrzewania. Sprawdź, kto może cierpieć z powodu zmian trądzikowych.

Probiotyki dla dzieci i niemowląt - jakie wybierać?

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Dużo mówi się na temat wpływu preparatów probiotycznych na łagodzenie objawów alergii pokarmowej oraz atopowego zapalenia skóry u maluchów. Czy faktycznie preparaty z probiotykami korzystnie wpływają na tego typu schorzenia?

Karmienie po 6 miesiącu życia - kiedy i jak rozszerzać dietę niemowlaka?

Kinga Gąsienica - Roj ponad miesiąc temu

Pierwsze miesiące życia dziecka to okres jego najintensywniejszego rozwoju. Kiedy i jak wprowadzać nowe produkty w diecie malucha?