Jesteś na:

mrożonki

Mrożone owoce, warzywa, mięso – jak mrozić? Jak szybko rozmrozić mięso?

Karolina Ruszkiewicz wczoraj

Mrożenie produktów spożywczych jest świetnym sposobem przedłużania ich trwałości i pozwala na zrobienie zimowych zapasów. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku sezonowych owoców i warzyw. Dzięki mrożeniu możemy cieszyć się smacznymi i pełnowartościowymi potrawami nie tylko latem, ale praktycznie przez cały rok.

Konserwowanie żywności – mrożenie, suszenie, pasteryzacja, tyndalizacja, maceracja

Justyna Paroń ponad miesiąc temu

Konserwowanie żywności ma na celu zachowanie i utrzymanie świeżości produktu, czystości mikrobiologicznej oraz odpowiedniej wartości odżywczej żywności poprzez zastosowanie metod fizycznych, chemicznych i biologicznych. Każdy produkt, który dostępny jest w sklepie, a jego termin przydatności do spożycia jest długi musiał być wcześniej zakonserwowany.

Mrożenie – co można a czego nie można mrozić

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Jakich produktów nie powinno się mrozić?

„Dieta dla leniwych” – czyli maksimum efektów i minimum wysiłku

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Zdrowe odżywianie nie koniecznie musi wiązać się z godzinami spędzonymi w kuchni i dniami planowania posiłków. Wystarczy bowiem kilka sprytnych rozwiązań, by nawet rasowy leniuch mógł prowadzić całkiem zdrową dietę!

6 najlepszych sposobów na zdrowe owoce i warzywa

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Cieszmy się smakiem ulubionych owoców i warzyw przez cały rok! Przedstawiamy 6 najlepszych sposobów na ich obróbkę, które zachowują ich bogactwo witamin na dłużej.

Wypieki z ciasta głęboko mrożonego – produkcja i regulacje prawne

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Zdarza Ci się skusić na ciepłe pieczywo z supermarketu? Uważaj na wypieki z ciasta głęboko mrożonego, które tylko udają świeży chleb.

Proste i praktyczne przekąski dla zapracowanych

Dominika Jurkowska ponad miesiąc temu

Nawet, gdy nie masz czasu, a w pracy wszystko miało być na wczoraj, nie zapominaj o zdrowym odżywianiu! Oto parę pomysłów, które pomogą Ci wszystko pogodzić.

Niekonwencjonalne metody obróbki, przygotowania i przechowywania produktów

Weronika Jarmużek ponad miesiąc temu

Czy wiesz jak dalece posunęła się technologia w zakresie obróbki, przechowywania i przygotowania żywności? Koniecznie zapoznaj się z najnowocześniejszymi metodami.

Niezawodne sposoby na przechowywanie żywności w lodówce i zamrażarce!

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Jak przechowywać zakupioną żywność, aby dłużej zachowała świeżość i ładny wygląd? Jakie są zasady przechowywania artykułów spożywczych? Poznajmy parę cennych wskazówek.