Jesteś na:

medycyna naturalna

Oceń
medycyna naturalna - 3.0/5. Oddano 1 głosy.

Atopowe zapalenie skóry – leczenie domowe, zioła

Paulina Grupa 3 dni temu

Podstawą atopowego zapalenia skóry są zaburzenia w układzie immunologicznym. Przyczyna tego schorzenia nie została jak dotąd poznana. Najbardziej charakterystyczną cechą atopowego zapalenia skóry jest uciążliwy, silny świąd, powodujący u chorego bardzo duży dyskomfort.

Właściwości lecznicze Barwinka pospolitego

Katarzyna Urbańska ponad tydzień temu

Barwinek pospolity jako roślina lecznicza na raka?

Helicobacter pylori – leczenie naturalne, zioła

Paulina Żukowska ponad tydzień temu

Zakażenie Helicobacter pylori – czy antybiotyki to jedyne remedium? Które zioła z domowej apteczki mogą się przydać? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Kolagen rybi, grafitowy. Kolagen w pożywieniu. Jaki kolagen wybrać?

Monika Kubiś dietetyk kliniczny ponad tydzień temu

Jaki kolagen wybrać – kolagen rybi czy grafitowy? Na stawy czy dla urody? W formie naturalnej czy w formie suplementu diety? Doustnie czy poprzez maść na skórę? Na wszystkie te pytania odpowie Państwu poniższy artykuł.

Agawa – właściwości. Włókno, kwiat, syrop z agawy

Monika Kubiś dietetyk kliniczny ponad tydzień temu

Agawa jest znaną rośliną ozdobną. Najbardziej rozpowszechniona jest w rejonach obu Ameryk. Produkuje się z niej włókno, papier, znane alkohole oraz popularny ostatnio syrop z agawy. Warto zapoznać się z jej właściwościami i wykorzystać ją także we własnej kuchni.

Zastosowanie orzecha czarnego – nalewka, krople, olej

Katarzyna Urbańska ponad tydzień temu

Czarny orzech, jego zastosowanie i właściwości. Przepis na nalewkę z czarnego orzecha

Komosa piżmowa – działanie, gdzie kupić, cena

Dominika Suślik ponad tydzień temu

Komosa piżmowa to od dawna znany środek do zwalczania pasożytniczych obleńców przewodu pokarmowego. Roślina ta uznawana jest za najskuteczniejsze lekarstwo przeciwko owsikom i innym pasożytom. Na czym polega fenomen jej działania i gdzie można ją kupić?

Korzeń łopianu – właściwości. Korzeń łopianu do picia

Alicja Bławat ponad tydzień temu

Pospolicie zasiedla brzegi lasów, przydroża. Najczęściej jest wykorzystywany w problemach skórnych. Bywa pomocny przy walce z trądzikiem. Lignany w nim zawarte cechują się wielokierunkowym działaniem. Warto wiedzieć, jak można wykorzystać korzeń łopianu, bo z pewnością ma on swoje zasłużone miejsce w ziołolecznictwie.

Wyciąg z czarnego orzecha – skutki uboczne. Czarny orzech na pasożyty

Paulina Grupa ponad tydzień temu

Pochodzący zza oceanu czarny orzech jest w Polsce mało znany. Najczęściej kojarzony jest z działaniem przeciwko pasożytom. Czy wyciąg z czarnego orzecha faktycznie jest skuteczny?

Czarny orzech – cena, gdzie kupić? Właściwości czarnego orzecha

Justyna Paroń ponad tydzień temu

Klienci poszukują nowości na rynku ze zdrową żywnością, które mogłyby realnie wpłynąć na ich zdrowie oraz samopoczucie. Jednym z takich produktów jest czarny orzech występujący naturalnie na terenie Ameryki Północnej, którego właściwości doceniane są przez rzesze zwolenników zamieszkujących tamte tereny.

Opium – właściwości, zastosowanie, przedawkowanie. Syrop z opium

Paulina Chrzan ponad tydzień temu

Opium to środek znany większości z nas ze swego narkotycznego działania, ale przecież nie zawsze tak było. Niegdyś uznawany był on za lek na wszystko i stosowany nawet w leczeniu małych dzieci i usypianiu noworodków. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

Soda oczyszczona na odchudzanie. Skutki uboczne picia sody oczyszczonej

Dominika Suślik ponad miesiąc temu

Pseudospecjaliści do spraw odżywiania prześcigają się w pomysłach na tzw. „dietę cud”. Jedni proponują zrzucenie 10 kg w 13 dni dzięki spożywaniu mniej niż 1000 kcal dziennie, drudzy posuwają się do bardziej drastycznych metod i sugerują wyłącznie picie 2,5 l lemoniady dziennie. Innym sposobem na odchudzanie jest picie sody oczyszczonej na czczo. Ale czy zrzucenie w taki sposób zbędnych kilogramów, nawet za cenę zdrowia, jest opłacalne?

Morszczyn – właściwości, tabletki, do picia. Morszczyn na odchudzanie

Morszczyn pęcherzykowaty to glon mający zastosowanie nie tylko w procesie odchudzania. Zobacz, co kryje w sobie i jakie ma właściwości.

Jaśmin – odmiany. Herbata i olejek jaśminowy

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Jaśmin to roślina pochodząca z Azji, która bywa dodatkiem urozmaicającym smak i aromat różnych odmian herbat. W Polsce popularność tych naparów coraz bardziej rośnie. Jest to niezwykle pozytywna wiadomość, gdyż spożycie zarówno jaśminu, jak i herbaty jaśminowej wywołuje różnorodne korzyści zdrowotne. Co więcej, stosowanie preparatów przygotowanych z jaśminu wiąże się z upiększającym wpływem na urodę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o właściwościach tej urokliwej rośliny.

Właściwości lecznicze owoców, liści i oleju z baobabu

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Baobab to znane drzewo ze swej wielkości, które niezwykle powszechnie wykorzystywane jest przez rdzennych mieszkańców Afryki. Większość z nas kojarzy je z czytanej w szkole podstawowej książki „W Pustyni i w Puszczy”, gdzie służył za schronienie dla głównych bohaterów. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że cechuje się on szeregiem właściwości odżywczych, a nawet leczniczych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o cennych korzyściach płynących z jego spożycia!

Piołun – właściwości lecznicze, zastosowanie. Piołun na pasożyty

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Piołun, absynt, wermut – każda z tych nazw to zwyczajowe określenia jednej z roślin z rodziny astrowatych. Bylica piołun – bo o niej właśnie mowa – stanowi główny składnik znanego od XVIII wieku popularnego napoju alkoholowego zwanego absyntem. Jakie właściwości i zastosowanie ma piołun?

Czeremcha – właściwości i zastosowanie w ziołolecznictwie. Przetwory z czeremchy

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Czeremcha pospolita rośnie w niemal całej Polsce. Mimo że nie stosuje się jej tak często jak wiśni czy śliwek, to z pewnością warto się jej przyjrzeć.

Barszcz Sosnowskiego – oparzenia, objawy, leczenie. Jak rozpoznać barszcz Sosnowskiego?

Jakub Wiącek ponad miesiąc temu

Chyba każdy Polak choć raz w życiu spotkał na swej drodze – świadomie lub nie – barszcz Sosnowskiego. Jakie zagrożenia mogą wynikać z kontaktu z tą rośliną?

Piołun – właściwości, przeciwwskazania, działanie uboczne

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Piołun jest rośliną niegdyś niezwykle często stosowaną w medycynie ludowej i naturalnej. Niestety w związku z kontrowersjami, jakie wywoływał, jego spożycie zostało zaniechane. Obecnie coraz częściej wraca on do łask, a jego prozdrowotne właściwości coraz bardziej doceniane. Przeczytaj artykuł i dowiedz się o jego wspaniałym działaniu!