kawa

Oceń
kawa - 5.0/5. Oddano 1 głosy.

10 rad jak uniknąć zgagi po posiłku

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Aby znacząco zmniejszyć częstotliwość występowania zgagi wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w sposobie odżywiania.

Najlepsza pora na kawę – kiedy najbardziej nas pobudzi?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Wielu Polaków rozpoczyna dzień od kubka kawy, który towarzyszy śniadaniu lub w gorszej wersji zastępuje pierwszy posiłek. Zawarta w kawie kofeina ma, potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, pobudzające działanie na układ nerwowy. Jednak czy zastanawiałeś się w jakich porach w ciągu dnia najlepiej wypić aromatyczny napój, aby rzeczywiście odczuć jego magiczne działanie na organizm?

Kawa – jak działa na jelito grube i potrzebę wypróżnienia?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Każdy z amatorów kawy reaguje indywidualnie na jej spożycie. Nie ulega jednak wątpliwości, że wielu z nas odnotowuje po niej potrzebę skorzystania z toalety. Dlaczego tak tak się dzieje?

Kawa w ciąży – czy rzeczywiście szkodzi?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Czy kobiety ciężarne zmuszone są zrezygnować z kawy zupełnie? Jaki wpływ na rozwijający się płód wywiera kofeina?

Szybka kawa z saszetki – sprawdź co pijesz!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Rano, czy w czasie pracy, nie zawsze mamy czas na przygotowanie dobrej kawy. Sięgamy wówczas po kawę z saszetki, którą wystarczy zalać, aby uzyskać kawę ze śmietanką i cukrem. Zanim sięgniesz po ten napój, sprawdź co w rzeczywistości pijesz.

Kawa w diecie sportowca – czy warto?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Kawa to jeden z najpopularniejszych gorących napojów na całym świcie. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Jak większość produktów napój ten posiada swoje wady i zalety. A jak wygląda to w diecie sportowca? Czy osoby uprawiające sport mogą pić kawę?

Kawa bez kofeiny. Czy to jeszcze jest kawa?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jeśli to co cenimy w kawie najbardziej to pobudzająca nas kofeina, kawa jej pozbawiona raczej nie spełni naszych wymagań. Dla osób, które jednak nie wyobrażają sobie poranka bez smaku kawy, jednak ze względów zdrowotnych nie mogą jej pić, czy kawa bezkofeinowa to dobry wybór?

Różnice pomiędzy yerba mate a kawą. Co lepsze na pobudzenie?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Czym się różni yerba mate od kawy? W końcu oba produkty pobudzają organizm i zwiększają koncentrację. Jedno z nich jednak wykazuje o wiele więcej pozytywnych właściwości na organizm.

Nie wszystkie produkty są dobre na śniadanie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jak wiemy, śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Warto zatem przygotować pożywne i zdrowe śniadanie. Niestety nie wszystkie produkty są polecane na śniadanie. Dowiedz się czego, należy unikać!

Z kawą na śniadanie schudniesz! Ale czy to zdrowe?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Kofeina zawarta w kawie ma wiele pozytywnych właściwości dla naszego organizmu. Niestety ma również swoje wady. Czy dieta Kopenhaska polecająca kawę zamiast śniadania skutecznie pomoże nam schudnąć czy może zniszczy nam zdrowie?

Najlepszy sposób na wytrwanie w noworocznych postanowieniach

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Nowy rok – nowe wyzwania. Pewnie wielu z Was wraz z nastaniem nowego roku postanowiło, że zacznie lepiej się odżywiać, regularnie ćwiczyć itp. Okazja dobra jak każda inna, aby zacząć o siebie dbać. Tylko jak wytrzymać w postanowieniu? Rozwiązanie dla zapalonych sportowców kryje się we filiżance kawy.

Kawa – skuteczna w walce z cukrzycą!

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Dobra wiadomość dla amatorów kawy. Duńscy naukowcy zidentyfikowali związki, dzięki którym zyskuje ona wyjątkowe właściwości i jest w stanie zapobiegać rozwojowi cukrzycy.

Ile kalorii dziennie wypijamy? Kawa i herbata

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Często nie zdajemy sobie sprawy z ilości wypijanych kalorii. Warto się temu przyjrzeć i czasem zamiast słodkiej kawy czy herbaty wybrać niezastąpioną wodę.

Ciepłe napoje na jesienno-zimowe wieczory

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Przegląd, najbardziej popularnych i tych mniej, rodzajów kaw i herbat. Wybierz swoją ulubioną na długie, jesienno-zimowe wieczory.

Wpływ picia kawy na wyniki sportowe

Damian Adamiak ponad miesiąc temu

Kofeina zawarta między innymi w kawie jest jednym z podstawowych sposobów na szybkie pobudzenie. Jakie jeszcze pozytywne efekty niesie dla osoby aktywnej?

Kawa rozpuszczalna w saszetkach 2 i 3w1 – czy warto?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Kawa w saszetkach jest wygodna i łatwa do przyrządzenia. Ile jednak pozostaje kawy w kawie rozpuszczalnej w saszetkach i jakie ma oddziaływanie na nasze zdrowie?

Kawa bezkofeinowa – proces powstawania, działanie oraz wpływ na ciążę

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Co zostaje w kawie po wypłukaniu kofeiny? Przekonajcie się, jakie działanie ma kawa bezkofeinowa i dla kogo jest ona wskazana.

Kuchnia grecka – charakterystyka, tradycje, przepisy

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dieta śródziemnomorska zaliczana jest do najzdrowszych na świecie. Warto z niej czerpać ile się da. Tym razem przybliżymy Wam nieco kuchnię grecką. Zapraszamy!

7 najczęściej fałszowanych produktów spożywczych

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Konsumując żywność nigdy nie mamy pewności, czy aby na pewno skład jest zgodny z deklarowanym na opakowaniu. Jak oszukują producenci żywności i o czym powinniśmy wiedzieć nabywając te produkty?