Jesteś na:

karmienie piersią

Karmienie piersią a jedzenie czekolady, miodu, ogórków kiszonych. Co można jeść?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Okres laktacji jest szczególnym czasem w życiu kobiety, w którym dochodzi do wytworzenia szczególnej więzi łączącej mamę z nowonarodzonym niemowlęciem. Dieta kobiety w tym okresie powinna być w pewnych sytuacjach dopasowana do stanu zdrowia dziecka, aby wraz z mlekiem matki nie otrzymywało substancji, które przechodzą do mleka i jednocześnie mogą szkodzić dziecku. Powinna być także pełnowartościowa i bezpieczna dla mamy,

Napój ryżowy – w ciąży, podczas karmienia, dla niemowląt i dzieci

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Sięgamy coraz częściej po napoje roślinne, których przykładem może być mleko ryżowe. Czy jest to dobry produkt w diecie kobiety w ciąży, mamy karmiącej oraz niemowląt i dzieci?

Stany zwiększonego zapotrzebowania na białko

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Zdrowy człowiek o przeciętnej ilości aktywności fizycznej w ciągu dnia średnio powinien spożywać ok. 1 g białka na 1 kg masy ciała na dobę. Istnieją jednak różne dolegliwości zwiększające zapotrzebowanie organizmu na białko. Sprawdź, czy należysz do tej grupy osób.

Zalety karmienia piersią w świetle najnowszych badań

Marta Konował ponad miesiąc temu

Najnowsze badania naukowe wskazują na coraz większy wpływ karmienia piersią na przyszły stan zdrowia matki i dziecka. Wyniki te powinny zachęcać młode mamy do karmienia swoich pociech pokarmem naturalnym.

Zdrowie mamy przed, w czasie i po ciąży!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Macierzyństwo to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. To stan wyjątkowy, dlatego każda kobieta powinna w specjalny sposób o siebie zadbać. Przekonaj się, na co uważać i co zrobić, aby te 9 miesięcy przebiegło bez uszczerbku na zdrowiu Twoim i dziecka!

“Kiedyś ważyłam 110 kg, powiedziałam dość!” – metamorfoza młodej mamy

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Wywiad z młodą mamą dwójki dzieci, która dzięki swojej determinacji i wytrwałości schudła 45 kg oraz zamieniła dietę i ciężki trening na swoją pasję. Jej przykład pokazuje, że wszystko jest możliwe.

Odciąganie pokarmu, czyli jak bezpiecznie korzystać z laktatora i przechowywać mleko

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Mleko mamy dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych naszemu maleństwu, ale jak je prawidłowo odciągać i przechowywać, by cieszyć się jego właściwościami?

Suplementy dla kobiet w ciąży i witaminy niezbędne przy karmieniu piersią

Anna Bochenek ponad miesiąc temu

Wielokrotnie zdarza się, że nie możemy odpowiedzieć na zbyt duże zapotrzebowanie naszego organizmu w witaminy i minerały bez odpowiednich suplementów diety. Szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dowiedz się jakich składników nie może zabraknąć w Twoim organizmie w tym czasie.

Dieta dla mamy karmiącej piersią, czyli co jeść a czego należy unikać

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Naturalne karmienie piersią nie wymaga restrykcyjnej diety, ale musisz wiedzieć co jeść, a czego lepiej unikać.

Karmienie piersią – zalety dla matki i dziecka

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Karmienie piersią nie tylko dostarcza małemu organizmu potrzebnych składników odżywczych, ale także buduje unikalną więź między mamą a dzieckiem.

Prawidłowe karmienie piersią – poznaj niezawodne techniki

Marta Florczak ponad miesiąc temu

Jesteś świeżo upieczoną mamą? A może spodziewasz się maleństwa? Sprawdź w jakich pozycjach i kiedy karmić dziecko, by przynosiło korzyści zarówno tobie, jak i jemu.