Jesteś na:

kalorie

Makaron w diecie – zagrożenie dla sylwetki?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Czy makaron rzeczywiście tuczy?

Metoda Gabriela, czyli jak schudnąć bez diety

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Kolejny tygodniowy jadłospis i rozpisany plan treningowy, kolejne wyrzeczenia, kolejne wątpliwości. Mieszanka strachu i obaw, czy rozpoczęta redukcja masy ciała przyniesie oczekiwane rezultaty. Czy warto męczyć się z kolejną „dietą cud”, która nie dość, że kosztuje wygórowaną cenę to jej efekty mogą okazać się krótkotrwałe? Czy da się schudnąć bez diety?

Dieta odchudzająca McDonald’s – czy to możliwe?

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Wszystko to wydaje się oczywiste, do czasu poznania historii Johna Cisny – nauczyciela z Iowa, który postanowił schudnąć, jedząc w restauracji McDonald’s. Jakie były efekty fast foodowej diety i co o tym wszystkim sądzi dietetyk?

Efekt plateau – co zrobić, kiedy waga stoi w miejscu?

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Osiągamy efekt plateau – zastój, który dla wielu staje się ciężką próbą wytrwałości i dyscypliny. Dlaczego na drodze do wymarzonej sylwetki musimy się czasem zatrzymać, jak długo może trwać taki postój i czy zawsze musi oznaczać on koniec naszej drogi do celu?

Jak przyspieszyć i zwolnić metabolizm, czyli regulacja tempa przemiany materii

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Metabolizm to całokształt przemian chemicznych i energetycznych zachodzących w żywym organizmie. Szybkość tych reakcji zależna jest w dużej mierze od wieku i stanu zdrowia, jednak to nasz styl życia ma niebagatelny wpływ na tempo przemiany materii. Co zrobić, by przyspieszyć metabolizm i w jaki sposób można go zwolnić?

Na długie wyprawy wakacyjne zabierz ze sobą suszone owoce!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Wakacje to czas urlopów i odpoczynku. Jednak niektórzy wolą wakacje spędzać aktywnie. Gdziekolwiek się znajdziemy, jakikolwiek sport będziemy uprawiać, warto mieć przy sobie suszone owoce!

Jednodniowa dieta owsiankowa – zasady, efekty i opinia dietetyka

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Czy jednodniowa dieta owsiankowa to właściwy sposób na odpokutowanie biesiadnego szaleństwa? Jakie przynosi efekty, jakie są jej wady?

Dieta 1500 kcal – zasady, produkty, wskazania oraz efekty

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Mimo natłoku dostępnych informacji, warto pamiętać, że podczas planowania diety redukcyjnej należy przede wszystkim wziąć pod uwagę własne, indywidualne cechy organizmu m.in. takie jak wiek, płeć, masa ciała, wzrost oraz aktywność fizyczną.

Orzeszki ziemne pomimo dużej kaloryczności nie tuczą!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Z pewnością zaskoczy Was fakt, że orzeszki ziemne mogą stać się nie tylko zdrową, ale nietuczącą przekąską! Informacja ta potwierdzona jest naukowo!

Dieta 1000 kcal – bezpieczeństwo stosowania, zalecane i zakazane produkty i suplementacja

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Jedną z diet stosowanych w tym celu jest dieta 1000 kalorii – ma ona rzeszę swoich zwolenników, a także zagorzałych przeciwników. Dzisiaj poznamy jej zasady oraz produkty, które należy spożywać, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Unikaj produktów zawierających aspartam!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Produkty „zero”, „light” swoją niską kaloryczność zawdzięczają głównie zamiennikom cukru. Dzięki temu zachowują swój smak i nie zawierają dużo kalorii. Dla osób dbających o linię, wydają się być idealnymi produktami. Dlaczego tak niej jest?

5 informacji, które warto przeczytać na etykiecie produktu

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jak z pewnością już wiecie, zdrowy styl życia zaczyna się od zmian w sposobie robienia zakupów. To właśnie od rodzaju kupowanych przez nas produktów możemy zacząć zdrowe odżywianie. Czytając etykiety, szczególną uwagę zwróć na te kilka informacji.

Produkty „zero kalorii” – czy to się opłaca?

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Nie mówimy tu o produktach o obniżonej ilości kalorii i tłuszczu, lecz o produktach bez kalorycznych. Jak się okazuje na rynku są dostępne m.in. majonezy, bezkaloryczne oleje, dipy, które można spożywać bez wyrzeczeń. Jednak czy na pewno?

Dieta kliniki Mayo – zasady, efekty, jadłospis i opinia na temat diety jajecznej

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Jak bezpiecznie schudnąć 6 kg w 14 dni? Czy popularna od wielu lat dieta jajeczna słusznie cieszy się uznaniem wielu ludzi?

Sposób na to, by jeść i chudnąć jednocześnie!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Każdy chyba lubi jeść. Niestety wiele z naszych uczt, jakie sobie urządzamy, źle wpływają na naszą sylwetkę. Powodują nie tylko wyrzuty sumienia, ale także dodatkowe kilogramy. Czy można jeść bez ograniczeń i chudnąć? Można!

Aktywność fizyczna nie jest lekiem na całe zło

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Popularne jest twierdzenie, że zjedzenie całej pizzy i bardzo intensywny wysiłek fizyczny, który pomoże spalić równowartość kaloryczną posiłku sprawi, że nie przytyjemy. Według artykułu naukowego opublikowanego w „British Journal of Sports Medicine” to błędne myślenie.

Zdrowe jedzenie nie znaczy 0 kalorii. Jedząc zdrowo również możemy przytyć!

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Coraz więcej ludzi komponując swoje diety wybiera produkty zdrowe i ekologiczne. Niestety zapomina przy tym, że zdrowe jedzenie również może doprowadzić do nadwyżki kalorycznej. Badania wykazują, że osoby zdrowo się odżywiające mają tendencję do spożywania większej ilości jedzenia.

Wpływ napojów na zdrowie – nowy wskaźnik HBI określi korzyści ze spożywanych napojów

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy z Virginia Tech opracowali nowy wskaźnik, który pozwoli określić idealny stosunek wypijanych napojów do płynących z nich korzyści zdrowotnych. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to co się je, ale także na to co się pije.