Jesteś na:

dna moczanowa

Puryny – co to jest, źródła. Produkty ubogie w puryny

Justyna Paroń ponad tydzień temu

Dna moczanowa należy do jednych z najczęściej występujących zaburzeń w ostatnich latach, której przebieg i leczenie zależy przede wszystkim od zastosowanej diety. Leczenie pacjenta z dną moczanową trwa całe życie, a jego postępy zależą od stopnia stosowania się do wytycznych wskazanych przez dietetyka. Podstawowym zaleceniem dietetycznym, które stosuje się w dietoterapii tej choroby jest dieta ubogopurynowa. Jaki związek mają puryny z dną moczanową? Dlaczego ich eliminacja jest konieczna w tej jednostce chorobowej? Poniżej najważniejsze informacje na ten temat.

Pomidor – właściwości, witaminy. Pomidory w diecie kobiet w ciąży i osób z dną moczanową

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Pomidorami na potęgę zajadają się mieszkańcy krajów śródziemnomorskich. Coraz częściej sięgamy po nie także my. Dlaczego? Czy warto włączyć je do diety?

Dna moczanowa (podagra, artretyzm) – badania, leczenie, alkohol, zioła

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Dna moczanowa jest chorobą wynikającą z nadmiaru kwasu moczowego w organizmie, który odkładając się w stawach powoduje ich bolesność i obrzęk. Jakie badania umożliwiają stwierdzenie dny moczanowej i jak ją leczyć? Czy z pomocą mogą przyjść zioła?

Jad pszczeli – właściwości, maść, cena

Sabina Bachleda-Szeliga ponad miesiąc temu

Jad pszczeli jest to wydzielina gruczołu jadowego pszczół. Bardzo często wywołuje on silne reakcje uczuleniowe. Posiada jednak szereg prozdrowotnych właściwości, które od lat stosowane są w medycynie naturalnej. W jakim celu stosować jad pszczeli? Pod jaką postacią można go spotkać oraz w jakiej cenie dostępny jest na rynku? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule

Dna moczanowa – objawy, przyczyny, leczenie i dieta

Marta Konował ponad miesiąc temu

Dna moczanowa to choroba, która dotyka mężczyzn w średnim wieku i kobiety po menopauzie. Można z nią jednak skutecznie walczyć odpowiednią dietą i zmianą stylu życia.