Jesteś na:

dieta DASH

Dieta przy wysokim ciśnieniu. Co jeść a czego unikać przy wysokim ciśnieniu?

Magdalena Olejnik tydzień temu

Nadciśnienie tętniczego to schorzenie, które bardzo często nie daje żadnych objawów. Chorzy powinni zadbać nie tylko o regularne pomiary ciśnienia, ale również o odpowiednią dietę. Nieleczone nadciśnienie może prowadzić do wielu powikłań, m.in. ze strony układu krążenia. Jaką dietę należy stosować przy nadciśnieniu tętniczym i jakie zmiany wprowadzić w stylu życia?

Jaka jest skuteczna dieta odchudzająca po 50. roku życia? Jadłospis i przepisy

Paulina Żukowska ponad tydzień temu

Czy da się schudnąć po 50.? Oczywiście! Oto kilka prostych wskazówek, jak zadbać o siebie i zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta przy miażdżycy. Zioła na miażdżycę

Paulina Chrzan ponad miesiąc temu

Wraz z rozwojem społeczeństwa rośnie dostęp do wysoko przetworzonej żywności, a także produktów typu fast food. Ciągły pośpiech skutkuje pogorszeniem sposobu odżywiania, obniżeniem poziomu aktywności fizycznej i rozwojem nowych schorzeń, nazwanych grupą chorób cywilizacyjnych. Wśród nich znajduje się m.in. miażdżyca, czyli przypadłość naczyniowa prowadząca do pogorszenia jakości życia, a nawet śmierci wielu osób na całym świecie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o tej podstępnej chorobie!

Dieta MIND – zasady, produkty oraz efekty diety poprawiającej pracę mózgu

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Dziś wiemy, że nasze nawyki żywieniowe mają wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także samopoczucie i zdrowie. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe diety, skupione nie tylko na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ale również poprawie różnych aspektów funkcjonowania organizmu. Jedną z nich jest dieta MIND, mająca na celu usprawnienie pracy mózgu i profilaktykę choroby Alzheimera.

Nieświadomie skazujemy się na nadciśnienie

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Jak się okazuje, redukując ilość soli w naszej diecie jesteśmy w stanie ustrzec się przed tą groźną chorobą. Niestety wciąż nieświadomie jesteśmy w stanie 3-krotnie przekroczyć dzienną zalecaną dawkę spożycia soli.

Dieta DASH jadłospis

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Dieta DASH jest istotną częścią profilaktyki chorób związanych z nadciśnieniem, jednak może być stosowana przez każdego, kto chce zdrowo i szybko schudnąć. Wystarczy zmienić swój sposób odżywiania, by już po kilku tygodniach cieszyć się widocznymi rezultatami.

Dieta DASH świetna na nadciśnienie

Ewa Ludwiczak ponad miesiąc temu

Jedyna dieta, która nie dość, że leczy, to jeszcze umożliwia pozbycie się zbędnych kilogramów. Zobacz, w czym tkwi jej sekret!