Jesteś na:

celiakia

Oceń
celiakia - 5.0/5. Oddano 1 głosy.

celiakia Zobacz, czym charakteryzuje się choroba nietolerująca glutenu i ile osób na nią cierpi. Dowiedz się, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i na czym polega dieta bezglutenowa. Znajdziesz tu informacje na temat przetworzonych i naturalnych produktów wolnych od glutenu. Ponadto poznasz rodzaje mąk, które mogą być wykorzystywane przez osoby z celiakią oraz ich właściwości i wpływ na zdrowie.

Niezawodne sposoby na ograniczenie tłuszczu w diecie

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Tłuszcz od dawna był postrzegany jako winowajca wielu przewlekłych chorób, głównie miażdżycy i otyłości. Dziś wiemy, że prawda jest nieco inna i stopniowo leczymy tłuszczową fobię. Niestety, w pewnych sytuacjach spożycie tego makroskładnika musi zostać ograniczone. Jak ograniczyć ilość tłuszczu w naszej diecie?

Diagnostyka celiakii – wymagane badania

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Jakie badania powinno się wykonać w celu potwierdzenia choroby?

Celiakia zwiększa ryzyko występowania osteoporozy u kobiet

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Do czynników ryzyka osteoporozy należy dodać celiakię. Jak się okazuje choroba ta ma znaczny wpływ na osłabienie kośćca oraz nadmierne wydalanie sodu i wapnia z organizmu.

Dietetycy o wprowadzaniu glutenu do diety dziecka

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Dietetycy wydali nowe rozporządzenia określające najlepszy okres na wprowadzenie glutenu do diety dziecka. Zbyt wczesne jak i zbyt późne może spowodować celiakię lub inne choroby glutenozależne.

Dieta bezglutenowa dla sportowców

Zofia Mikoś ponad miesiąc temu

Dieta bezglutenowa w sporcie – produkty, zasady i założenia

Celiakia i inne choroby glutenozależne - rodzaje, rozpoznanie

Aneta Pietrzak ponad miesiąc temu

Dieta bezglutenowa stosowana jest przy wielu schorzeniach. Najpopularniejsza jest Celiakia. Poznaj rodzaje schorzeń wymagających wykluczenia glutenu z diety.

Dieta eliminacyjna – zasady, rodzaje, zalety oraz diety w alergii pokarmowej

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Dieta eliminacyjna jest sposobem odżywiania, polecanym osobom, u których pewne produkty spożywcze wywołują niepożądaną reakcję.

Nietolerancja glutenu – objawy, zalecana dieta i badania wykrywające chorobę

Aleksandra Musiał ponad miesiąc temu

Celiakia jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, polegającą na nieodwracalnej nietolerancji glutenu. To poważne schorzenie wymaga całkowitej eliminacji tego składnika z diety.

Celiakia, czyli choroba nietolerująca glutenu

Kozak Natalia ponad miesiąc temu

Prowadzi do różnorodnych objawów klinicznych, które często mylone są z alergią. Pamiętajmy jednak, że celiakia z alergią nie ma nic wspólnego. Celiakia trwa przez całe życie a jedynym sposobem leczenia jest ścisłe przestrzeganie diety.