Jesteś na:

biała herbata

Oceń
biała herbata - 5.0/5. Oddano 1 głosy.

biała herbata Biała herbata to jedna z najzdrowszych, ale jednocześnie najdroższych herbat dostępnych na polskim rynku. Składa się głównie z młodych pędów i pąków herbacianych. Poddana jest niewielkiej fermentacji, dlatego zachowuje swoje liczne prozdrowotne właściwości. Oczywiście najlepiej kupować i pić napary przygotowane z wersji liściastej, a nie ekspresowej zamkniętej w torebkach. Wyjątkowy jest również sposób parzenia białej herbaty, który jest niezwykłym widowiskiem, ale o tym dowiecie się w naszych artykułach. Odnajdziecie w nich również informację na temat jej właściwości, historii i sposobach parzenia. Zapraszamy do lektury!

Biała herbata a odchudzanie

Pomimo licznych zalet i właściwości prozdrowotnych biała herbata nie usprawni odchudzania. W tym czasie lepiej wybrać herbatę czerwoną lub oolog, które przyspieszą metabolizm i pomogą w pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Biała herbata w ciąży

Nie trzeba rezygnować całkowicie z picia białej herbaty podczas ciąży, jednak należy zachować w tym umiar. Jak w każdej herbacie, również w białej występuje galusan epigallokatechiny, który blokuje metabolizm kwasu foliowego, a jak wiadomo w czasie ciąży jest on niezwykle ważny. Należy również pamiętać, że biała herbata zawiera kofeinę, które nie w każdym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem w okresie ciąży.

Biała herbata w kosmetyce

Ze względu na ogromną ilość przeciwutleniaczy zawartych w białej herbacie, ekstrakty z niej dodawane są do wielu kremów i balsamów po opalaniu. Pomaga to w zatrzymaniu starzenia się skóry, wygładzeniu i ujędrnieniu.