apetyt

Oceń
apetyt - 3.5/5. Oddano 2 głosy.

apetyt Duży apetyt często prowadzi do nadwagi, ale może być również sygnałem wielu groźnych chorób, jak cukrzyca czy problemy z tarczycą. Tylko dzieci i kobiety w ciąży mają nieco większą ulgę i duży apetyt jest im wybaczany, choć też należy go kontrolować. W innych przypadkach, kiedy apetyt staje się problemem, zwróć uwagę na swoje nawyki żywieniowe. Może wystarczy wprowadzić regularne posiłki w swojej diecie? W tym dziale odnajdziesz artykuły dotyczące apetytu. Jeśli masz problemy z wilczym apetytem na słodycze, również odnajdziesz tutaj coś dla siebie. Obudź w sobie apetyt na zdrowie!

Hoodia – właściwości, odchudzanie, opinie

Paulina Michalak ponad miesiąc temu

Jest rośliną endemiczną i występuje tylko w Afryce Południowej. Wspomaga odchudzanie co dowiedziono niejednokrotnie.

Przyczyny nadmiernego apetytu

Przyczyn może być wiele. Zaczynając się od złych nawyków żywieniowych, a kończąc na groźnych chorobach. Obserwuj swoje ciało i kontroluj spożywane posiłki, jeśli to nie pomoże, zasięgnij rady u specjalisty!

Niezawodne sposoby na domowego niejadka

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych u pociechy jest nie lada zadaniem dla świadomych rodziców. Co w teorii wydaje się względnie proste, w praktyce może okazać się trudne do wprowadzenia. Jak zachęcić małego niejadka do zjedzenia śniadania, obiadu i kolacji?

Zespół Pica – przyczyny i leczenie łaknienia spaczonego

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Osoby, u których zdiagnozowano zespół Pica, odczuwają wewnętrzne pragnienie spożycia produktu, który nie jest zaliczany do żywnościowych artykułów spożywczych. Piasek, glina, węgiel, kreda czy ziemia to związki, których nie kojarzymy z żywnością. Skąd więc u osób z zespołem Pica, biorą się zachcianki na niekiedy szkodliwe dla zdrowia substancje?

10 wskazówek na poskromienie ochoty na słodycze

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Jest wiele przeszkód, które stają na drodze do osiągnięcia upragnionej sylwetki – brak motywacji i czasu, zła organizacja, słaba silna wola, a także ochota na słodycze, którą wielu z nas obwinia za wszelkie niepowodzenia na diecie. Jak radzić sobie z nieodpartą chęcią na „coś słodkiego” i jak poskromić apetyt na słodycze?

Apetyt w ciąży

Zarówno brak apetytu jak i wilcze napady są stanem naturalnym w okresie ciąży. W pierwszym i drugim trymestrze często pojawiają się mdłości, które nie pozwalają kobiecie normalnie się odżywiać, często musi zmuszać się do jedzenia. Za to w trzecim trymestrze doskwierają jej napady głodu, ponieważ dziecko jest już duże i potrzebuje większej ilości składników odżywczych.

Iluzja Delboeuf'a – czy rozmiar talerza ma znaczenie?

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Od roku 1900 średnia wielkość porcji obiadowej wzrosła prawie o 23% . Co sprawia, że jemy więcej? Czy zdajemy sobie sprawę ze wszystkich czynników wpływających na nasze nawyki żywieniowe?

Gry zwiększają apetyt na słodycze u dzieci

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Naukowcy z Radboud University udowodnili, że lokowane produkty w grach mobilnych przyczyniają się do otyłości wśród dzieci. Dzieci nie rozróżniając gry od reklamy częściej i chętniej sięgają po reklamowane słodycze i fast foody.

Przyczyny nadmiernego jedzenia i braku kontroli

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Osoby z nadmierną masą ciała zazwyczaj mają problemy z kontrolowaniem, zauważaniem czy rozróżnianiem u siebie uczucia głodu. Bardzo często sięgają po jedzenie z innych niż głód powodów. Na podstawie analiz klinicznych Bąk-Sosnowska wyróżniła trzy sytuacje, w których sięgamy po jedzenie nie motywowani rzeczywistą potrzebą zaspokojenie gło

Apetyt to nie choroba

To naturalna reakcja organizmu na głód. Zarówno zbyt duży jak i brak apetytu może być jednak problemem. Warto kontrolować swoją wagę, planować swoje posiłki oraz świadomie je zjadać.

Anopsologia, czyli instynktowny sposób odżywiania

Iwona Jędrzejczyk ponad miesiąc temu

Ciągły pośpiech oraz chroniczny stres skutecznie odciskają swoje piętno na samopoczuciu współczesnego człowieka. Zbyt często zapominamy o tym, by zaspokajać naturalne potrzeby organizmu. Spożywanie posiłków w biegu jest powodem wielu dolegliwości. Anopsologia to nauka, której głównym założeniem jest kierowanie się instynktem w odżywianiu. Tylko, co to oznacza?

Obniżony nastrój i zespół napięcia przedmiesiączkowego przyczyną nadmiernego jedzenia

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Niestety wraz z obniżonym nastrojem, brakiem chęci do podejmowania jakiejkolwiek aktywności zwiększona ilość węglowodanów czy ich dodatkowa (nadplanowa) ilość skutkuje wzrostem wagi.

Rygorystyczne diety i ich wpływ na przejadanie się

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

W analizach psychologicznych skupiających się na zachowaniach związanych z odżywianiem Herman i Polivy sugerują, iż istnieje związek przyczynowy pomiędzy odchudzaniem się i objadaniem. Oznacza to, że ograniczenie spożycia posiłków przez osoby będące na diecie prowadzi do… objadania się.

Dlaczego przybieramy na wadze zimą?

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Nadchodzi jesień. Wiele osób zauważa, że wraz ze zmianą pory roku zmienia się również ich waga. Nie mówimy rzecz jasna o jakiejś radykalnej zmianie, ale o kilku nadprogramowych kilogramach – które zauważamy na wadze po sezonie jesienno-zimowym.

Uzależnienie od jedzenia – charakterystyka, objawy, przyczyny

Agnieszka Galas-Konsor ponad miesiąc temu

Pomiędzy jednym napadem głodu a drugim, wiele osób zastanawia się, czy jest uzależniona od jedzenia. Jakie są różnice pomiędzy uzależnieniem od jedzenia a alkoholizmem czy narkomanią? Jakie ma podłoże? O tym w najnowszym artykule Agnieszki Galas-Konsor

6 korzyści płynących z ograniczenia spożywania cukru

Karolina Kowalska ponad miesiąc temu

Dużo się ostatnio mówi o ograniczeniu spożywania cukru w diecie. Czy jednak korzyści płynące z tego dotyczą jedynie zgrabnej sylwetki? Przekonajcie się!

Weź pigułeczkę to schudniesz troszeczkę – czyli prawda o suplementach odchudzających

Klaudia Niemira ponad miesiąc temu

Wszystko o suplementach odchudzających. Dziś rozwiejemy mity na temat ich 100% skuteczności.

Pokusy w czasie odchudzania. Jak sobie z nimi radzić?

Martyna Jaros ponad miesiąc temu

Co dzieje się w sytuacji kiedy, czekoladowy cukierek staje się silniejszy, a my ulegamy pokusie pomimo narzuconej diety. Dowiedz się, jak traktować uchylenia od diety.

Nieposkromiony apetyt – zapanuj nad swoim głodem

Bonavita.pl ponad miesiąc temu

Głód jest reakcją fizjologiczną, która ma na celu powiadomić nas o zapotrzebowaniu naszego organizmu na jedzenie. Niestety często występują liczne zaburzenia, które prowadzą do otyłości bądź niebezpiecznego wychudzenia.

Chrom – rola, skuteczność w leczeniu cukrzycy i redukcji apetytu

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

Chrom jest niezwykle ważnym pierwiastkiem w organizmie człowieka. Najbardziej rozpowszechnione są jego właściwości odchudzające. Ile w tym prawdy? Przekonajcie się sami!

Głód fizyczny i emocjonalny – jak je odróżnić, i jak sobie z nimi radzić?

Magdalena Mirta ponad miesiąc temu

Głód nie jedno ma imię. Warto odpowiadać na realne zapotrzebowanie naszego organizmu na jedzenie, a złe nawyki wyeliminować. Przekonaj się jak to zrobić!