Jesteś na:

Tego lata nie przegap sezonu na czereśnie!

16 18 20

Te małe, czerwone i niezwykle smaczne owoce posiadają potężną dawkę witamin i składników mineralnych. Osoby cierpiące na artretyzm i choroby pęcherza moczowego nie mogą zapomnieć o czereśniach!

Czereśniowe szaleństwo

Czereśnie idealnie nadają się do wszelkiego rodzaju koktajli, których latem powinniśmy wypijać jak najwięcej. Przygotowane ze świeżych owoców, jogurtu z dodatkiem np. musli stanowią idealne, lekkie danie na upale dni. Czereśnie możemy spożywać w postaci zmiksowanej w koktajlach, ale jedzone na surowo, bez żadnego przetwarzania również smakują idealnie.

Na surowe czereśnie powinny uważać jedynie osoby z chorobą układu pokarmowego np. zespołem nadwrażliwego jelita. Wówczas warto chwilę podgotować owoce przed zjedzeniem. Osoby cierpiące na choroby pęcherza moczowego bądź artretyzm powinny zjadać czereśni jak najwięcej. Czereśnie bowiem zawierają dużo witaminy B5, której niedobory obserwuje się u osób cierpiących na artretyzm.

Kolejną, pozytywna cechą czereśni jest obecność dużej ilości jodu i potasu. Osoby cierpiące na choroby tarczycy, również powinny włączyć na stałe do swojej diety te niewielkie owoce. Ponadto czereśnie zawierają witaminy z grupy B, witaminę A i C.

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?