Jesteś na:

Parodontoza zwiększa ryzyko chorób serca!

16 18 20

Jaki wpływ mają choroby przyzębia na ryzyko chorób układu krążenia? Według szwedzkich naukowców może zachodzić pewna zależność między tymi schorzeniami.

Zdrowe zęby – zdrowe serce!

W szwedzkim badaniu PAROKRANK wysnuto hipotezę, że choroby przyzębia mają duży związek z chorobami serca. Zaobserwowano, że osoby z parodontozą znajdują się w grupie ryzyka zawału, a osoby kardiologiczne mają zazwyczaj także problem z uzębieniem. Także wśród osób po pierwszym zawale serca częściej obserwowano choroby przyzębia.

Hipoteza czeka wciąż na swoje dowody, ale my nie czekajmy na nieszczęście i wprowadźmy skuteczna profilaktykę chorób serca. Po pierwsze w swojej diecie wybierajmy zdrowe źródła tłuszczów, które nie wpłyną na pogorszenie funkcjonowania naszego układu krążenia. Po drugie zapewnijmy sobie regularną aktywność fizyczną!

Mając pod uwagą powyższą hipotezę dbajmy także o higienę naszej jamy ustnej oraz stan naszego kośćca! Zadbajmy o odpowiednią podaż wapnia, a także jego biodostępność. Czy to przepis na zdrowe serce? Zdrowy styl życia zawsze wyjdzie Wam na plus!

Sprawdź swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Darmowy kalkulator online

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Autor artykułu:

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone