Jesteś na:

Orzeszki ziemne pomimo dużej kaloryczności nie tuczą!

16 18 20

Z pewnością zaskoczy Was fakt, że orzeszki ziemne mogą stać się nie tylko zdrową, ale nietuczącą przekąską! Informacja ta potwierdzona jest naukowo!

Ewa , 23 lata
Podczas 3 miesięcznego odchudzania z Trizerem udało mi się schudnąć 15 kg. Straciłam 5 cm w udach, 13 w biodrach, 11 w talii oraz 2 w bicepsie. Przyjmowałam Trizer 3 razy dziennie przed głównymi posiłkami...

Orzeszki ziemne – najlepsza, nie tucząca przekąska

Powoli zmienia się opinia na temat orzeszków ziemnych, a także masła orzechowego, które jest z nich produkowane. Pomimo dużej kaloryczności produkt ten posiada wiele cennych składników i kwasów tłuszczowych, które są wręcz niezbędne dla zachowania zdrowia i pięknej sylwetki. Ostatnie badania pokazują również, że nieprzetworzone orzeszki ziemne mogą stać się zdrową i nietuczącą przekąską.

W dwóch grupach badanych osób, zwiększono o tę samą wartość dzienne spożycie kalorii. W jednej jednak źródłem naddatku były słodycze, w drugiej orzeszki ziemne. Wyniki były zaskakujące. Okazało się, że grupa zjadająca orzeszki ziemne nie przytyła, bowiem zwiększyła im się podstawowa przemiana materii. Ponadto nie zauważono w niej wzrostu poziomu LDL cholesterolu w przeciwieństwie do drugiej grupy.

To niezwykle ważna informacja dla osób na dietach redukcyjnych. Powinny one nie tylko dbać o ujemny bilans kaloryczny wytworzony głównie aktywnością fizyczna, ale także o utrzymanie bądź wzrost podstawowej przemiany materii. Dzięki temu unikną one efektu jojo.  

Literatura:

Claesson AL, Holm G, Ernersson A, Lindström T, Nystrom FH. Two weeks of overfeeding with candy, but not peanuts, increases insulin levels and body weight. Scand J Clin Lab Invest. 2009;69(5):598-605. [dostęp on line] http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19396658

 

Oceń
Orzeszki ziemne pomimo dużej kaloryczności nie tuczą! - 7.0/10. Oddano 9 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?