Jesteś na:

Olej z wiesiołka – skład, zastosowanie, działanie i opinie

16 18 20

Lecznicze właściwości wiesiołka są wykorzystywane już od dawna. Z roku na rok preparaty z oleju wiesiołka zyskują coraz większą popularność i swoich zwolenników. Najbardziej cenne z całej rośliny są nasiona, z których to pozyskuje się prozdrowotny olej. Lista zalet oraz zastosowań jest spora.

Olej z wiesiołka

Wiesiołek jest rośliną rozpowszechnioną niemal na całym świecie. Z dobrodziejstw jego stosowania mogą korzystać prawie wszyscy. W Polsce występuje około 30 gatunków tej rośliny. Posiada on barwne, zazwyczaj żółte kwiaty. Rzadziej występują białe, różowe lub purpurowe. Niektóre gatunki ze względu na swoje wspaniałe właściwości są wykorzystywane w lecznictwie. Wytwarzany jest do tego celu olej z nasion wiesiołka. Proces tłoczenia powinien odbywać się na zimno, aby zachować cenne właściwości bioaktywne. Najlepiej jeśli w procesie tłoczenia zostały wykorzystane całe, a nie rozdrobnione nasiona, co przekłada się również na jakość uzyskiwanego oleju. Czasami podczas dokonywania zakupu warto dopytać się o te szczegóły lub zorientować się na własną rękę, w jaki sposób powstał dany produkt.      

Olej z wiesiołka – skład  

Jako naturalny medykament spożywanie oleju z wiesiołka będzie niosło ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Z racji tego, że jest to olej, swoje drogocenne właściwości zawdzięcza głównie obecności nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu linolowego (LA) oraz kwasu gamma-linolenowego (GLA). Olej z wiesiołka jest uważany za najbogatsze, naturalne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, gdyż zawiera on około 9 % kwasu GLA oraz ponad 70 % kwasu LA. Od ich obecności w ludzkim organizmie zależy wiele procesów życiowych. Warto podkreślić, że ludzki organizm nie jest w stanie wyprodukować sam kwasu linolowego, więc musi go dostarczać wraz z pożywieniem. Natomiast organizm mając już do dyspozycji kwas LA jest w stanie sam wyprodukować kwas GLA.       

Olej z wiesiołka – zastosowanie oraz działanie

Schorzenia na które pozytywnie oddziałuje olej z wiesiołka to m. in.:

 • miażdżyca – dzięki działaniu poprzez prostacykliny (hormony wytwarzane przez ludzki organizm) zapobiega powstawaniu zakrzepów wewnątrz naczyń krwionośnych;
 • podniesiony poziom cholesterolu – obniża jego poziom, nawet z bardzo wysokiego dzięki dobroczynnemu działaniu kwasu linolowego;
 • podwyższone ciśnienie krwi i choroby krwi – regularne stosowanie pomaga kontrolować podwyższone ciśnienie krwi, a także zapobiega niebezpiecznemu sklejaniu się płytek krwi co może prowadzić do zatorów żylnych;
 • defekty skóry – zawarty w oleju kwas GLA będzie pomagał zachować zdrowy i piękny wygląd cery oraz jej gładkość;
 • syndrom przedmiesiączkowy PMS – zażywanie oleju z wiesiołka będzie pomagało uporać się z problemami menstruacyjnymi, napięciem nerwowym oraz bolesnością piersi;
 • otyłość – tutaj pozytywną rolę odgrywa kwas GLA, który to zapoczątkowuje cykl procesów przyśpieszających metabolizm i rozpoczynając spalanie tłuszczów.

Lista zalet stosowania oleju z wiesiołka jest znacznie dłuższa, są to jednak najpopularniejsze pozytywne efekty.

Olej z wiesiołka opinie

Na forach można odnaleźć wiele pozytywnych opinii na temat oleju z wiesiołka. Niemalże każdy, kto sięgnął po ten preparat został pozytywnie zaskoczony. Zazwyczaj wprowadzany był pod kątem określonego schorzenia, problemu z jakim dana osoba się zmagała. Większość osób zauważało efekty już po tygodniu stosowania (jeśli chodzi o np. wygląd cery). Niektóre problemy zdrowotne wymagały dłuższego, systematycznego zażywania oleju z wiesiołka co nie pozostawało również bez pozytywnego oddźwięku jego cennych właściwości na organizm. Wiele osób wypowiada się, że nie ma zamiaru rezygnować z jego regularnego stosowania i będzie go stosowało nadal. Warto jednak zdać sobie sprawę, że olej z wiesiołka nie jest lekiem, dlatego może jedynie wspomagać leczenie, a nie je zastępować.     

Olej z wiesiołka ma szerokie zastosowanie lecznicze jako produkt pomocniczy w leczeniu różnych schorzeń. Może okazać się wsparciem w leczeniu wielu dolegliwości. Z racji tego, że jest naturalnym produktem jego stosowanie jest jak najbardziej bezpieczne.  

Kup olej z wiesiołka z rabatem 3% już teraz !
(wpisz bonavita w polu „kod specjalny” w koszyku)

 

Oceń
Olej z wiesiołka – skład, zastosowanie, działanie i opinie - 6.4/10. Oddano 171 głosy.
ponad miesiąc temu

Opinie

 • Marta 20.03.2017, 1:35

  Olej z wiesiołka jest nieocenionym i niedocenionym dobrem, który daje nam natura. Odkąd codziennie łykam kapsułki z olejem z wiesiołka. Unormował mi się poziom cholesterolu i jestem mniej podatna na infekcje. Polecam!

  Odpowiedz
  • ewa 22.06.2017, 11:55

   przez pół roku brałam kapsułki z oleju wiesiołka i cholesterol nie obniżył się, nie polecam

   Odpowiedz
 • Kamil 26.06.2017, 3:48

  Słyszałem ze jest dobry przy terapiach nowotworowych. Ciężko jest mi jest to określić czy rzeczywiście to pomaga akurat w takich wypadku, ale na pewno pomaga na wiele dolegliwosci. Ja mialem problem z trądzikiem , mam odczucie ze rzeczywiscie to mi pomogło

  Odpowiedz
 • Majka 11.07.2017, 9:02

  Polecam smarowanie chorobowo zmienionych miejsc (AZS, łuszczyca, trądzik) olejem z wiesiołka tłoczonym na zimno. Regularnie stosowany sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy wygląd. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż ciągłe smarowanie skóry maściami sterydowymi.

  Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?