Jesteś na:

Największa wada krótkotrwałych głodówek

16 18 20

Ostatnio popularyzowane są wszelkiego rodzaju diety oczyszczające i odchudzające o bardzo niskiej podaży kalorii. Głodówki mają swoje wady i zalety, dziś poznajmy ich największą wadę.

Wady głodówek

Dieta jabłkowa, cytrynowa, kapuściana – niezależnie od nazwy wszelkiego rodzaju diety jednoskładnikowe mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Szybkie efekty spadku masy ciała spowodowane utratą wody z organizmu zachęcają do przedłużania diety w nieskończoność. Niestety takie postępowanie może zakończyć się tragicznie dla organizmu.

Nawet głodówki prowadzone w celu oczyszczenia organizmu mogą spowodować zmiany w naszym organizmie. Dotyczy to głównie poziomu żelaza i cynku. Są to składniki mineralne występujące w organizmie w ilościach śladowych i nie mających zbyt dużo rezerw, dlatego szybko się wypłukują. Skutkiem ich niedoborów może być niedokrwistość.

Zarówno żelazo, jak i cynk spełniają szereg niezwykle ważnych funkcji w organizmie. Cynk często nazywany jest „pierwiastkiem życia”, m.in. bierze udział w procesach rozrodczych i odpornościowych organizmu. Niedobory żelaza mogą prowadzić do niedokrwistości, czego objawami są zawroty głowy, osłabienie czy zaburzenie pamięci. Nie dopuszczajmy do sytuacji, które zagrażają nam niedoborami tych pierwiastków. Unikajmy ekspresowych diet i odchudzajmy się z głową.

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
Największa wada krótkotrwałych głodówek - 6.3/10. Oddano 6 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?