Jesteś na:

Maści rozgrzewające – na co i kiedy?

16 18 20

Po maści rozgrzewające sięgamy zazwyczaj, gdy nas coś boli. Warto po nie jednak sięgnąć także w innych sytuacjach.

Maści rozgrzewające i ich działanie

Maści rozgrzewające nakłada się na powierzchnię skóry, gdzie substancje czynne drażnią zakończenia nerwowe. Pojawia się uczucie ciepła i zaczerwienienie. Zazwyczaj sięgają po nie osoby z bólami reumatycznymi bądź sportowcy doznający kontuzji. Maści rozgrzewające, szczególnie pochodzenia roślinnego warto stosować:

  • przed rozpoczęciem treningu – szczególnie jeśli wykonujemy go na zewnątrz, gdzie panują niskie temperatury. Idealnie rozgrzewają mięśnie w mroźne dni, chronią przed kontuzją, a także pomagają zniwelować ból podczas przetrenowania;
  • na zakończenie masażu – potęgują działanie masażu;
  • na bóle reumatyczne – maści rozgrzewające stosowane przy bólach reumatycznych rozluźniają mięśnie i zmniejszają sztywność stawów.

Jeśli zmagamy się z bólami reumatycznymi maść jest bardzo dobrym środkiem przeciwbólowym. Warto jednak zwrócić uwagę także na swoją dietę, która może okazać się kluczowa w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów. Z pewnością odpowiednio skomponowana dieta będzie działaniem bardziej długotrwałym niż miejscowe stosowanie maści rozgrzewających.

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
Maści rozgrzewające – na co i kiedy? - 6.9/10. Oddano 10 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?